У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВІДКРИЛИ ХОСПІС ДЛЯ ВАЖКОХВОРИХ

Статті

У будівлі колишнього протитуберкульозного диспансеру в Хмельницькому, що на вулиці Житецького, відкрили особливий медзаклад. Це – відділення паліативної та хоспісної допомоги на базі міської лікарні. Там надаватимуть допомогу важкохворим із прогнозованим летальним наслідком, і яким потрібен цілодобовий догляд і знеболення: онкологічні на крайніх стадіях, неврологічні, з вадами розвитку, захворювання нирок та печінки в стадії декомпенсації.

За інформацією міської ради, три роки тому у Хмельницькому запустили в роботу мобільну бригаду з паліативної допомоги, яка має близько 1200 виїздів на дому за рік. Саме тому й вирішили облаштувати окреме стаціонарне відділення для таких пацієнтів. У відділенні хворі зможуть отримати медичну, соціальну, психологічну підтримку. Також запрошуватимуть духівника для проведення відповідних обрядів.

Наразі розгорнули 30 ліжок, але за потреби, як сказав на відкритті міський голова Олександр Симчишин, можуть облаштовувати й додаткові палати до 60 місць. Кожне місце забезпечене киснем, встановили кріоциліндр. Придбали ліжка із протипролежневими матрасами, білизну, меблі, засоби догляду за хворим.

Є тут маніпуляційні, кімнати для зберігання ліків, їдальня. З обладнання буде рентген, апарат УЗД, кардіограф. Все це обійшлося приблизно у 1,9 мільйона гривень.

Заклад розпочне роботу з 10 січня. Персонал складається з 30 працівників – лікарів і немедичних. Надавати медичну допомогу пацієнтам будуть на безоплатній основі. Фінансуватиме НСЗУ за відповідним пакетом: вартість пролікованого одного пацієнта обійдеться в близько 18 тисяч гривень. Рішення щодо госпіталізації людей прийматимуть сімейні лікарі та онкологи.

«Такі відділення – традиційні для європейських країн і, на жаль, є викликом часу. Дуже хотів би, щоби палати завжди були пусті…» – сказав Олександр Симчишин.

(Фото Хмельницької міськради) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм