У МЕШКАНКИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ВИЯВЛЕНО КОРОНАВІРУС ШТАМУ «ДЕЛЬТА»

Статті

На Хмельниччині підтверджено випадок небезпечного коронавірусного штаму «Дельта». Про це ХМ-ІНСАЙД повідомив виконувач обов’язків генерального директора ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» Микола Габрикевич.

За його словами, в однієї із пацієнток із Кам’янець-Подільського району виявлено коронавірусне захворювання мутованим штамом «Дельта», якого донедавна називали «індійським» через його походження.

Є підозра на ще один випадок «Дельти» в чоловіка, який нещодавно повернувся з Росії та наразі перебуває в лікарні під киснем. Поліція встановлює коло його можливих контактних осіб.

«Крім випадку «Дельти», маємо ще п’ять осіб із підтвердженим так званим британським штамом «Альфа». Ці випадки із тих 80-ти зразків біоматеріалу, які були відібрані ще у червні і направлені до столиці для дослідження», – сказав Микола Габрикевич.

Він зауважив, що «Дельта» – дуже підступний штам коронавірусу, оскільки  він має короткий інкубаційний період і дає багато ускладнень. Враховуючи це, темпи його поширення можуть бути небезпечними.

Також додав, що наразі у лабораторії вже є можливість самостійно робити дослідження на виявлення цього штаму.

«У нас з’явилися тест-системи для розпізнання таких штамів.  Але після цього їх ще потрібно буде направляти для уточнення до Києва», – каже Микола Габрикевич.

Загалом, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, у коронавірусу вже є більше 12 тисяч мутацій. За прогнозами МОЗ, ще місяць-два і в Украіні «Дельта» витіснить інші штами.

Микола Габрикевич вважає, що ефективним способом вбереження від коронавірусу або, принаймні, його ускладнень, є щеплення. Наразі на Хмельниччині функціонує сім центрів масової вакцинації, в яких всі  охочі можуть отримати антиковідну вакцину.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм