У ВОДОЙМАХ ТРЬОХ ПЛЯЖІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ВИЯВЛЕНО КИШКОВІ ПАЛИЧКИ, – МОЗ

Статті

У Хмельницькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів Міністерства охорони здоров’я перебуває 8 пляжів. На трьох із них вода не відповідає нормативам на мікробне забруднення кишковими пальчиками, а пляжі мають бути заборонені до купання. 

Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ України, оприлюднивши інформацію про якість води в межах пляжів станом на 9 липня.

«У цьому оздоровчому сезоні в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води», – йдеться в інформації Центру.

Упродовж минулого тижня було досліджено 150 проб річкової води за мікробіологічними показниками. З них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) 40 проб (26,7%). Також проведено 448 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 54 дослідження (5,1%).

За хімічними показниками з досліджених 117 проб річкової води не відповідало нормативам 24 (20,5%). Проведено 947 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 48 досліджень (5,1%).

У Хмельницькій області перевірили 8 пляжів: у Хмельницькому, Старокостянтинові, Полонному, Славуті, Ізяславі, Нетішині, Красилові та Великій Слобідці на Кам’янеччині.

Якість води на трьох із них не відповідає нормам за мікробіологічними показниками. Зокрема  «зашкалює» лактозопозитивна кишкова паличка (ЛКП) у річці Південний Буг (міський пляж Хмельницького), в річці Горинь (міський пляж Ізяслава), а найбільша її концентрація в місці злиття річок Случ та Ікопоть (міський пляж Старокостянтинова). 

«За результатами перевищень показників у воді водойм надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, ЗМІ, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із прийняттям відповідних рішень», – зауважили в Центрі громадського здоров’я МОЗ.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм