УРОКИ ЗА ГРАФІКАМИ Й УКРИТТЯ: ЯК НАВЧАТИМУТЬСЯ В ГРОМАДАХ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

Статті

У Хмельницькій обласній військовій адміністрації сьогодні, 30 серпня, відбувся брифінг щодо стану готовності закладів освіти до нового навчального року в умовах війни.

Як повідомив начальник ОВА Сергій Гамалій, представники обласної комісії спільно з фахівцями ДСНС перевірили готовність укриттів у всіх 1 212 закладах освіти на Хмельниччині. З них 698 закладів отримали позитивні висновки.

“Укриття мають мати два входи, мають бути обладнані санвузлом, світлом, забезпечені продуктами харчування і водою. Це все враховувала комісія у своїх висновках. І також пам’ятайте, якщо укриття розраховане на певну кількість місць і більше людей там перебувати не можуть. Тому ми зробимо все, щоб надати можливість навчатися нашим дітям офлайн, а вже приймати остаточне рішення про офлайн чи онлайн будуть батьки”, – сказав Сергій Гамалій.

Він додав, що ремонт укриттів потребував близько 50 000 000 гривень. З обласного та місцевих бюджетів на це передбачено 34 000 000 гривень. Втім ще є чимало закладів, де ремонтні роботи в укриттях тривають.

За словами його заступника Володимира Юр`єва, в області 65% шкіл та 56% дитсадочків готові до очного навчання. Системи безпеки і охорони мають 80% закладів.

Зокрема, повністю підготовлені до очного навчання у 8-ми громадахНоводунаєвецька, Гуківська, Солобковецька, Китайгородська, Полонська, Красилівська, Слобідко-Кульчієвецька та Кам`янець-Подільська.

У 22 громадах до офлайн навчання готові на 80%Дунаєвецька, Орининська, Смотрицька, Чемеровецька, Деражнянська, Чорноострівська, Антонінська, Волочиська, Залучненська, Летичівська, Меджибізька, Миролюбненська, Наркевицька, Старосинявська, Теофіпольська, Щиборівська, Хмельницька, Берездівська, Ганнопільська, Нетішинська, Понінська та Славутська.

Лише половина закладів освіти готові до очного навчання в 9 громадах: Городоцька, Лісогринівецька, Розсошанська, Сатанівська, Староостропільська, Ізяславська, Білогірська, Плужненська та Сахновецька.

“У 4-х громадах — Судилківська, Михайлюцька, Гвардійська та Улашанівська — всі навчальні заклади працюватимуть дистанційно. До них ще буде виїзд комісії, щоби встановити, чи дійсно немає технічної можливості запустити хоча би частково школи на офлайн навчання”, – зауважив Володимир Юр`єв.

Щодо 22 закладів профтехосвіти, то вони працюватимуть дистанційно. Із 32 закладів фахової передвищої та вищої освіти – 3 розпочали дистанційну роботу через відсутність укриттів і 29 планують працювати в змішаному режимі, враховуючи місткість укриттів.

За словами керівниці департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОВА Дарії Басюк, учнів навчатимуть за графіками. А школам пропонуватимуть 6-денний робочий тиждень.

“На жаль, немає можливості стовідсотково забезпечити по місткості школи укриттями. Тому кожний навчальний заклад за погодженням із педрадою і батьківською громадськістю розробляє відповідний графік. Не всі будуть навчатися в першу зміну. Тобто, буде і з 8 години навчання, і з 13 або 14 години, і у вечірній час, особливо це стосується музичний, спортивних та інших шкіл мистецького спрямування. І також діти будуть частину часу виходити на дистанційне навчання”, – сказала посадовиця.

Вона додала, що можливе також зміщення тривалості канікул через складнощі опалювального сезону. Проте кожна тергромада вирішуватиме індивідуально, зважаючи на воєнний стан і складнощі опалювального сезону.

Важливо й те, що освітяни спільно з працівниками ДСНС проводитимуть щомісячні практичні навчання на випадок надзвичайної ситуації. Тому в перші дні вересня будуть інтенсивні заняття із евакуації.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм