УРЯД ВСТАНОВИВ ГРАНИЧНУ ЦІНУ ЗА КУБОМЕТР ГАЗУ – 6,99 ГРИВНІ

Статті

Уряд ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 гривні за кубометр.

Про це в Telegram-каналі написав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину. Вище, ніж 6,99 гривні за куб постачальники газу не зможуть піднімати ціну. Це рішення дасть змогу знизити ціну на газ для українців в середньому на 30%.

«Підкреслю, що встановлена Урядом ціна є нижчою на 1,5 гривні за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що за такого ж споживання середня платіжка буде приблизно на 500 гривень меншою. І становитиме приблизно 40% від мінімальної зарплати», – зазначив Шмигаль.

Він додав, що наразі очікується від НКРЕКП встановлення граничної межі тарифу на розподіл газу вже найближчим часом. Він має бути не вищий за 1,79 грн/куб.

«Упродовж двох тижнів ми обговорювали це рішення з народними депутатами, профільним комітетом Верховної Ради, з регулятором. Воно зменшить тариф на розподіл по дрібних облгазах на 50 та більше відсотків», – зауважив  урядовець.

Нагадаємо, депутати Хмельницької обласної ради схвалили звернення до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів на електроенергію і природний газ.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм