Їзда на електросамокатах: у Хмельницькому затвердили правила

Статті

Порядок використання легких електричних засобів (самокатів, сегвеїв, гіроскутерів тощо) на території Хмельницької міської тергромади розробили ще в липні. Його обговорення в соцмережах викликало чимало дискусій. Наразі ж правила затвердили на сесії міської ради 9 вересня. За їх дотриманням стежитимуть поліцейські, муніципальна дружина, інспектори з благоустрою.

Порядок визначає основі засади використання такого виду транспорту і є обов’язковим для виконання власниками персональних електрозасобів, користувачами сервісів прокату та їх операторами.

Вітдат усім, хто досягнув 16-річного віку, дозволено користуватися таким транспортом виключно на велодоріжках, велосмугах або ж по правій смузі проїжджої частини. Швидкість — до 20 кілометрів за годину.

Діти віком від 10 до 16 років можуть самостійно використовувати електронні самокати чи гіроскутери, однак лише на тротуарах та пішохідних доріжках. А максимальна швидкість при цьому — до 10 кілометрів за годину.

Діти до 10 років користуватися таким електротранспортом можуть лише з дорослими.

Транспортний засіб обов’язково має бути обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами. У темну пору доби рухатися треба з увімкненим ліхтарем або фарою. Для більшої безпеки рекомендується вдягнути шолом.

Паркування електросамокатів заборонено на:

  • пішохідних доріжках,
  • велосипедних доріжках,
  • пандусах,
  • зупинках громадського транспорту,
  • тротуарах шириною менше 1,5 метра,
  • перед входом/виходом з будівель,
  • поблизу світлофорів та зон виїзду автомобілів екстрених служб,
  • на газонах.

Заборонено перевозити пасажирів, керувати транспортом після вживання алкоголю. Кермувальники таких засобів зобов’язані дотримуватись Правил дорожнього руху і особисто нести відповідальність за їх порушення. Порядок поширюється і на персональні транспортні засоби, і на ті, що надають сервіси прокату.

Якщо електросамокат взято на прокат, варто перевірити його технічну справність.

Більш детально із правилами можна ознайомитись ТУТ.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм