ЗА ТАКИХ ТЕМПІВ ВАКЦИНАЦІЇ ХМЕЛЬНИЧЧИНА МАТИМЕ КОЛЕКТИВНИЙ ІМУНІТЕТ, – МИКОЛА ГАБРИКЕВИЧ

Статті

Поширення коронавірусної інфекції на Хмельниччині не припиняється. Щоденно фіксуються більше тисячі нових випадків, зокрема 1 113 осіб – за останню добу, 95% хворих мають штам «Дельта». Натомість суттєво прискорились темпи вакцинації.

Про це сьогодні, 4 листопада, на брифінгу повідомив виконувач обов’язків директора ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Микола Габрикевич.

За його словами, наразі в області 16 095 активних хворих, з них 1 934 лікуються стаціонарно. Упродовж доби одужання підтверджено в 532 осіб та зафіксовано 19 летальних випадків через «ковід».

«За жовтень маємо, можна сказати, рекорд – це 20 649 лабораторно підтверджених випадків. Тобто, в 3,6 раза більше ніж у вересні. Середньодобова кількість зараз не менше тисячі людей. 95% «ковіду»  припадає на штам «Дельта» і симптоми хвороби ускладнені – починаються вже з третього до сьомого дня», – сказав посадовець.

Він зауважив, що у жовтні погіршився рівень госпіталізації тих, у кого виявили COVID-19: якщо у вересні їх частка становила 7,4%, то в жовтні – вже зросла до 16,5%.

Водночас, каже керівник установи, тішать темпи вакцинації.

«Якщо врахувати кількість щеплених осіб і кількість перехворілих, то в області маємо досить непоганий відсоток. Буде колективний імунітет», – наголосив Микола Габрикевич.

За даними МОЗ, у Хмельницькій області 342 828 особи отримали першу дозу вакцини від коронавірусу (з них 232 940 тих, хто уклав декларації з лікарями ПМСД), повністю вакциновані (двома дозами) 223 236 мешканців краю (з них 183 060, які мають укладені декларації).

(За матеріалами пресслужби Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм