ЖОДНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД КОВІДУ НЕ ЗАКУПЛЕНО ДЛЯ МЕДИКІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ PROZORRO

Статті

В Україні триває масове страхування працівників лікарень на випадок ускладнень чи смерті від коронавірусного захворювання. Закупівлі таких послуг почалися ще навесні. Через систему Prozorro застраховано вже майже 20 тисяч медпрацівників на загальну суму 5,7 мільйона гривень. У Хмельницькій області – жодного.

Чи існує потреба? Ймовірно, що так.

За даними Хмельницької ОДА, станом на 27 листопада за весь період пандемії в області захворіло ковідом 2139 медпрацівників, 934 ще продовжують лікуватися, 11 померли внаслідок ускладнень.

За словами виконувача обов’язків голови облдержадміністрації Романа Примуша, за минулий тиждень COVID-19 діагностували у 211 медиків. І ситуація залишається напруженою через те, що інфікуються здебільшого медики не опорних лікарень.  

«В основному, це медперсонал не опорних лікарень, тобто з Ярмолинецького, Городоцького та Чемеровецького районів», – уточнив посадовець.

Від 30 до 60 відсотків персоналу, який працює з ковідними хворими,  кожної опорної лікарні в області уже подолали коронавірусне захворювання. І лише незначна їх кількість отримала страхові виплати від Фонду соціального страхування. Так, на вересень тільки 133 медпрацівникам виплачено загалом близько 300 тисяч гривень внаслідок гострого професійного захворювання чи за самоізоляцію від COVID – 19. У більшості випадків факт захворювання Фонд пов’язує із інфікуванням у побуті. Немає й жодної інформації про виплати сім’ям померлих медиків.

Прийнятий у травні закон про страхові виплати медичним працівникам та постанова Кабміну, яка регулює їх надання, передбачають виплати винятково у разі смерті або інвалідності медичного працівника від COVID-19:

630 тисяч гривень — III група інвалідності

735 тисяч гривень — II група 

840 тисяч гривень  — І група

1,5 мільйонів гривень — виплати родині медика у разі летального випадку.

 Натомість, чимало лікарень у регіонах воліють страхувати своїх працівників від самої хвороби, а не лише від важких випадків і смерті. У деяких областях є навіть спеціальні програми для цього, створені коштом підприємців та благодійних внесків. Подібні послуги закуповують і в системі Prozorro.

Наприклад, станом на 18 листопада на Миколаївщині та Сумщині через Prozorro застрахували майже по 4 000 медперсоналу. У сусідніх із Хмельниччиною областях – від 166 (Чернівецька) до 1858 (Житомирська). Водночас у Хмельницькій та Харківській таких послуг через Prozorro не купували взагалі.

Що ж до суми страхових виплат, то вони залежать від обраної страхової компанії та програми страхування. Вартість страхування за 1 медика, який працює з хворими на COVID-19, становить приблизно 300-1000 гривень.

Звичайно, це коштувало б дешевше, якби закупівлі такого страхування включили до переліку послуг, які можна купувати за коронавірусною процедурою.

Наразі ж, за інформацією Романа Примуша, йому відомо про страхування лише 50 медиків по всій області, з яких 26 лікарів, інші – середній медперсонал.

«В першу чергу, це – добровільне страхування, але така робота дійсно зараз проводиться в регіоні», – сказав керівник облдержадміністрації.

З’ясувати оперативно, який відсоток від загальної кількості медиків в області становлять ці 50 «щасливчиків», не виявилось можливим, оскільки жоден із контактних номерів та телефонів «гарячої» лінії Департаменту охорони здоров’я ОДА, вказаний на офіційному сайті, в робочий час не відповідав. А розміщена там інформація щодо діяльності закладів охорони здоров’я – декількарічної давнини.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм