І в умовах війни стратегія європейського розвитку «Хмельницькгазу» демонструє свою ефективність, – Дмитро Дідич

Ще у 2019 році  АТ «Хмельницькгаз» впевнено взяло  курс на євроінтеграцію в газорозподілі. Зокрема, повну відмову від  радянських/російських технологій, їх докорінну заміну на передові  європейські та північно-американські.  Тож нині, в умовах війни, інноваційна стратегія компанії щодень демонструє свою ефективність.

Розмовляємо з Дмитром Дідичем, технічним директором АТ «Хмельницькгаз» , газовиком з-понад 25-річним досвідом у газовій галузі Хмельниччини.

– Яких новітніх трансформацій зазнала компанія?

– Реалізація передових виробничих процесів при виконанні робіт підвищеної небезпеки, встановлення сучасного газорегулюючого обладнання українського виробника RGC Production, який визнаний кращим світовим брендом, а також можливість клієнтів отримати повний спектр послуг у 104 Клієнтських просторах за місцем проживання, системне підвищення кваліфікаціі газовиків на базі власного навчального центру – Освітній простір та можливість оперативно реагувати на форс-мажорні виклики. Ось таким є неповний перелік європейської трансформації «Хмельницькгазу» за три останні роки.

А ще – наша особлива гордість – це допомога у відновленні розподілу газу у селищі Мощун на Київщині, що є яскравим прикладом ефективності обраного європейського курсу. Адже днями бригади хмельницьких газовиків повернулися з Бучанського району. Там за вкрай короткий термін, використовуючи саме нові євротехнології, спецінструменти та обладнання, а найголовніше – знання,  оперативно  провели аварійно-відновлювальні роботи на близько 800 будинках та спільно з київськими колегами відновили доставку газу співвітчизникам.

– Як працює компанія в умовах воєнного стану? Як реагуєте на форс-мажорні виклики?

– З першого дня ми мобілізувались та, як підприємство критичної інфраструктури, працюємо в посиленому  режимі 24/7, ні на мить не припиняючи роботу. Крім того, ми впроваджуємо заходи, скеровані на збільшення об’єму розподілу газу, адже Хмельниччина прийняла тисячі вимушених переселенців та промислові підприємства з тимчасового окупованих територій. Тож така стратегія євроінтеграції Регіональної газової компанії, особливо зараз, наглядно демонструє свою ефективність, дозволяє підвищувати  рівень безпеки та продовжувати модернізацію критично важливих об’єктів. До речі, лише в травні ми вже модернізували близько десятка критично важливих об’єктів в області, наразі завершуємо роботи з заміни 400 метрів замортизованого сталевого газогону на поліетилен. Зауважу, що працюємо з кращими європейськими та українськими виробниками для придбання спецінструментів, приладів, техніки, газорегулюючого обладнання. Тому з гордістю можу сказати про наші ШГРП – високоякісне обладнання власного виробництва, виготовлене в Україні на заводах RGC Production, з використанням провідних європейських технологій та комплектуючих. Наразі вже більше сотні таких яскраво-жовтих «шкафів» працюють на Хмельниччині, як високоточні годинники, безперебійно та безаварійно доставляючи газ нашим споживачам. Тож кращі європейські технології ще з 2019 року доступні нашим споживачам як у великих містах, так і у найвіддаленіших селах.

Зауважу, що ми давно і докорінно відмовились від радянських та російських технологій в розподілі газу. Така  завчасна переорієнтація на європейський ринок дала нам можливість вчасно проводити ремонти та модернізацію мереж, заміну застарілого газового обладнання на енергоефективне. Тож  і споживачі мають нагоду завітати у свої Клієнтські простори та придбати економні енергоефективні газові котли та інші прилади  від кращих світових та вітчизняних виробників, ККД яких понад 93%. Також  газосигналізатори, смарт-модеми дистанційної передачі даних, лічильники газу.

– Європейський підхід вимагає відповідних знань та практичних навичок газовиків. Як ви вирішуєте це питання?

– Дійсно, системне навчання та постійне планове підвищення кваліфікації співробітників – у пріоритеті. Тому наші фахівці проходять навчання як на заводах-виробниках обладнання, у спеціалізованих вищих навчальних закладах, курсах, так і на базі нашого РГК Освітнього простору. Підготовку та практичні заняття проводять професійні тренери з можливістю одночасної практики на «живих»  навчальних стендах та віртуальному класі.

– Війна – складний період випробувань для кожного українця. А ще – час нашого національного єднання та системної  взаємодопомоги. Як ваша компанія працює для перемоги над ворогом?

– Дійсно, з перших днів війни – допомога нашим мужнім ЗСУ, вимушеним переселенцям – у беззаперечному пріоритеті. Тому ми системно працюємо над цим та допомагаємо як фінансовими відрахуваннями, так і транспортом, паливно-мастильними матеріалами, а також виготовленням «буржуйок», «пічок-ракет», кунгів для потреб української армії. Крім того, десятки наших автомобілів і зараз «працюють»  на передовій, а днями три з них вже повернулись та виїжджають на виклики споживачів. Окрім того, понад 10 тонн допомоги наша компанія передала на потреби Харківщини та Сумщини, наразі допомагаємо військовим частинам, госпіталям, громадським організаціям, нашим співробітникам на фронті. Адже нині 70 наших газовиків мужньо захищають Україну від ворога у найгарячіших точках.

Наше ж завдання тут, на Хмельниччині – впевнено тримати енергетичний та економічний фронти, безперебійно забезпечувати життєво необхідним енергоресурсом нашу промисловість та споживачів. Тож і далі працюємо для нашої перемоги 24/7, крок за кроком  продовжуємо реалізовувати кращі світові  напрацювання та цілісну європейську стратегію.

(За матеріалами пресслужби АТ «Хмельницькгаз»)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм