Віталій Лукієнко: «Європейські технології «Pietro Fiorentini» та «Cavagna Group» – надійний фундамент для відновлення зруйнованих рашистами газових мереж»

Віталій Лукієнко – майстер ШРП-ГРП Ізюмської дільниці «Харківгазу». Досвідчений газовик-практик з-понад 20-річним досвідом, справжня гордість Регіональної газової компанії – нині працює в «Хмельницькгазі». Адже вимушено залишив зруйноване рашистами рідне місто та улюблений колектив.

До березня працюючи в слобожанській глибинці, успішно пройшов жорсткий конкурентний відбір з-поміж тисяч газовиків України та чотири (!) рази був делегований для проходження навчання в Італії на заводах-виробника інноваційного газового обладнання та технологій  «Cavagna Group і Pietro Fiorentini».

Він переконаний, що саме зовнішня політика РГК на сталий розвиток та запровадження європейських технологій, двостороння багаторічна співпраця з кращими європейськими компаніями  «Cavagna Group і Pietro Fiorentini» – зараз, у час страшних випробувань в умовах війни, дозволяють швидко відновлювати газові мережі після обстрілів та нищівних руйнувань. А на відносно мирній території – проводити пришвидшену модернізацію об’єктів критичної інфраструктури та готувати систему газорозподілу до зими, яка, як бачимо, буде нелегкою.

«Рідний Ізюм та колеги-газовики – в моєму серці кожної миті»

В кінці березня Віталій з родиною вимушено залишив Ізюм – місто дитинства та улюбленої роботи, справжньої перлини Харківщини. А з ним – і частину своєї душі та незагоєних ран: дорогих серцю колег та місце вічного спочинку батьків. А ще – рідну хату, від якої рашисти залишили дві обгорілих стіни.

Справжньою  другою домівкою для сім’ї Лукієнків стала Хмельниччина, де у дружній газовій родині АТ «Хмельницькгаз» його прийняли, як рідного, в колективі газовиків Білогірської дільниці майстром групи ШРП-ГРП.

Надсучасне устаткування заводів RGC Production – на варті енергетичної безпеки подолян

Маючи за плечима безцінний «італійський» досвід, з радістю передає його колегам. Адже на Хмельниччині частково вже проведена реконструкція-модернізація першочергових об’єктів критичної інфраструктури та встановлено близько двохсот (!) інноваційних газорегуляторних пунктів власного виробництва – заводів RGC Production.

У планах – встановлення ще десятків таких важливих об’єктів.  Тож нині саме це надсучасне устаткування – на варті енергетичної безпеки та безперебійного розподілу газу подолянам.

Італія – Україна: «Pietro Fiorentini» та «Cavagna Group» – «Хмельницькгаз», який працює під брендом РГК

«Ніколи не думав, що доведеться проходити випробування війною, – ділиться Віталій.  – Тож італійський досвід зараз став в нагоді, а здобуті знання я щодень з колегами застосовуємо на практиці».

Каже, італійське обладнання – стрижень кожного ШГРП наших українських заводів «RGC Production», а їхні технології – успішно застосовуються в світі. Легкі в обслуговуванні, мають три ступені захисту, безшумні. А ще – 24/7, без будь-яких збоїв  підтримують стабільний тиск газу в мережі, мають новітню систему автоматичного спрацювання та захисту в екстрених ситуаціях та ще жодного разу не підвели! І що не менш важливо – їх надійність та довговічність, на відміну від застарілих ШРП радянського зразка.

Тому українці- споживачі газу РГК, переконаний Віталій Лукієнко, мають надійне безперебійне газопостачання.

Наше спільне завдання – відновити зруйноване рашистами та повернути людям газ і надію!

Відновлення газових мереж після війни, на думку Віталія, – буде здійснене і вже відбувається саме за передовими європейськими технологіями та устаткуванням «Pietro Fiorentini»  і «Cavagna Group». Замість цегляних розбомблених стареньких ГРП – встановлюється саме обладнання  заводів «RGC Production», що відчутно економить кошти на будівництві та багатьох інших затратах. А на Харківщині – в Дергачах, на Новій Салтівці, це чудове новітнє устаткування вже змонтоване та справно доставляє газ, адже для його  запуску необхідно просто приєднати вхідний/вихідний газопровід. А це – набагато швидше, економніше та надійно.

«Зауважу, що наші ШГРП  RGC Production витримують до 90% обстрілів, а «начинка» залишається цілою. Для мене це – як символ нескореності України: жовто-гарячі «шкафні» на фоні блакитного українського неба». – наголошує Віталій.

Окремо фахівець говорить і про глушники на ШГРП: вони бережуть здоров’я людей та життя навколишнього середовища.

«Уявляєте? Адже через систему  постійно  проходить величезний потік газу з потужним шумом. Однак, саме ці «італійські» глушники зводять його до мінімуму та зменшують вібрацію. А це – надто потрібно як птахам, тваринкам, комашкам – так і людям, які не відчувають негативного шумового та вібраційного впливу саме завдяки євротехнологіям», – розповідає досвідчений майстер.

Та додає: цікаво та надто цінно є те, що навіть при бомбардуваннях та осколкових пошкодженнях обладнання зроблене таким чином, що дає шанс і газовикам, і споживачам.

«Яким чином, запитаєте ви? Газ, який виходить і той, що потрапляє на регулятор – його достатньо, аби забезпечити мінімальну підтримку газопостачання у споживача на певний термін. Окрім того – це достатній часовий проміжок, аби газовикам прибути оперативно на виклик та встигнути усунути пошкодження. А саме стабілізаційна мембрана блока дає нам таку можливість встигнути добратися на об’єкт та накласти бандаж, щоб розпочати відновлювальні ремонтні роботи. Тож це чудові шанси, які забезпечує італійське обладнання та наші ШГРП RGCProduction для компанії та споживачів», – пояснює фахіфець.

Днями на базі РГК Освітнього простору «Хмельницькгазу» Віталій Лукієнко провів свій перший навчальний тренінг для хмельницьких колег з усіх районних підрозділів. Адже є чим поділитись та показати на практиці, маючи за плечима цінний італійський досвід. Тож фахівці груп ШГРП-ГРП дізнавалися принципи роботи та обслуговування регуляторів тиску закордонних виробників, зокрема Dival 600, Dival 500, Reval 182 та ін., природний газ в яких проходить попередню очистку та придатні для роботи як низького, так і середнього, високого тисків. Водночас, розповів про основні принципи роботи та характеристики італійського устаткування.

Окрім того, газовики, завдяки власному навчальному центру – Освітній простір, одразу на практиці та на «живому» обладнанні  можуть навчатись, практикувати, виправляти помилки та здобувати нові знання.

«Безмежно вдячний Хмельниччині та новій газовій родині за гостинність та теплий прийом, – говорить з вдячністю Віталій. – На Білогірщині ми знайшли свою другу домівку та справжніх друзів-газовиків. Тому беззаперечно вірю в наші ЗСУ та переконуюсь щодень: з нашими людьми Україна переможе!».

За матеріалами пресслужби АТ «Хмельницькгаз»

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм