​На Хмельниччині священник МП не відкрив церкву перед загиблим захисником

Суспільство

У суботу, 18 червня в селі Антонівка Хмельницького району прощались із 44-річним військовим Володимиром Бабієм. Захисник свого часу у 2014 році воював в АТО. А після повернення з-закордону, де працював далекобійником, в 2022-му пішов добровольцем до війська. Загинув у Волноваському районі на Донеччині. У нього залишилися дружина і дочка. Ховали героя в рідному селі. Заупокійну службу вирішили провести у місцевому Свято-Миколаївському храмі. Однак тамтешній настоятель УПЦ МП не одразу дозволив це зробити.

Староста села Людмила Батурко те, що сталося, вважає приниженням для всієї України.

Попередньо службу узгоджували з настоятелем храму. Тому що дружина заявила, що вона хоче, щоб був виключно священник Православної Церкви України. Виконувачка обов’язків голови селищної ради телефоном говорила безпосередньо з нашим священником і він сказав, що у храм не пустить. Тоді ми вирішили, що проведемо службу біля храму”, – розповіла вона Громадському радіо.

Люди, які прийшли провести воїна в останню путь, побачили відчинений храм. Але коли підійшли до нього, двері були закриті. Виник конфлікт. Втрутилися військові та п’ятеро присутніх українських священників. Родичі плакали…

Людмила Батурко каже, що на процесії був присутній і настоятель храму, він ішов позаду. Тож люди почали кричати до нього: “Відкрийте двері, це ганьба!”, “Це ж наш захисник. Він на сході воював з московією, і в рідному селі з московією воює?!”. За словами жінки, й рукоприкладство трохи до того священника було, хтось йому навіть машину стукнув.

Зрештою представник УПЦ МП храм відкрив. Однак після цього в селі думки розділилися на два табори: хтось підтримував настоятеля, а хтось засуджував. Виконувачка обов’язків голови громади Олена Мороз каже, що напевно люди мали би провести зібрання і там обговорити, як надалі бути з цим священником.

“Ініціатива має бути від людей, не від влади. Маємо надію, що після цього випадку людям можливо і дійде трохи, що ми маємо бути однією єдиною вірою”, — сказала Мороз. 

Нагадаємо, релігійні організації МП в Хмельницькому позбавлятимуть права користуватися землями.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм