Американці на Хмельницькій АЕС вивчають можливість добудови енергоблоку

Економіка

Днями 12 висококваліфікованих інженерів американської компанії «Westinghouse» прибули на майданчик Хмельницької АЕС. Метою візиту є детальне обстеження третього енергоблоку станції для визначення можливостей та заходів щодо його подальшої добудови.

Як повідомляють в НАЕК «Енергоатом», інженери «Westinghouse» мають визначити прогалини проєкту та запропонують шляхи його успішної реалізації.

Керівник «Енергоатома» Петро Котін і перший віцепрезидент «Westinghouse» Еліас Гедеон оглянули стан обладнання на «відкритому дворі – майданчику» ХАЕС, який передбачається для будівництва енергоблока АР 1000, ставок-охолоджувач та недобудований енергоблок №3 ХАЕС. Далі провели робочу нараду за участю керівництва ХАЕС, всієї команди американських фахівців, керівництва «Енергоатома», влади Нетішина.

«Ми провели великий обсяг роботи з підготовки документації, зараз прибули дві команди наших інженерів зі США та Європи, котрі весь наступний тиждень будуть досліджувати майданчик і обмінюватися необхідною інформацією. Паралельно ми працюємо з фінансовими інституціями щодо фінансування проєкту, зокрема з американським U.S. EXIM Bank. Сподіваємося вийти найближчим часом на підписання низки угод», – зауважив Еліас Гедеон.

Також сторони обговорили попередню оцінку майданчика щодо розташування двох нових енергоблоків.

Нагадаємо, три місяці тому під час робочого візиту президента України до США підписано Меморандум про майбутнє довгострокове співробітництво з американськими компаніями для розвитку атомної енергетики України. Цей документ передбачає будівництво п’яти енергоблоків. Пілотним стане енергоблок на ХАЕС за технологією AP1000. На його будівництві планують залучити близько 6 тисяч осіб.

ДОВІДКОВОТехнологія AP 1000 – це апробована реакторна установка потужністю близько 1100 МВт. Проєкт має пасивні системи безпеки, високу ефективність і здатність працювати в маневровому режимі. Передбачає використання сучасних технологій заводського виробництва модулів обладнання, завдяки яким можна суттєво скоротити терміни та вартість будівництва АЕС. У довгостроковій перспективі ця технологія дасть «Енергоатому» можливість забезпечувати найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, створити нові робочі місця і сприятиме суттєвому зміцненню енергетичної безпеки України.

(Фото НАЕК «Енергоатом»)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм