Багатодітну матір зі Старосинявщини звільнили від покарання за «канабіс до кави»

Суспільство

Старосинявський районний суд звільнив 38-річну місцеву мешканку від кримінальної відповідальності за незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту (частина 1 статті 309 КК України) у зв’язку з дійовим каяттям, а кримінальне провадження щодо неї закрив. Про це повідомили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Як встановив суд, цьогоріч у серпні під час санкціонованого обшуку будинку у жительки Старосинявської ОТГ працівники поліції знайшли канабіс масою 45,603 грама, що становить величину між верхньою межею невеликих розмірів і нижньою межею великих розмірів.

За словами жінки, вона обірвала листя двох рослин коноплі, подрібнила й поклала сушити, аби потім перемолоти та додавати до кави. 

Під час судового розгляду справи вона подала клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності за цей проступок, позаяк у вчиненому щиро розкаюється, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення, не мала жодного наміру вживати канабіс шляхом куріння. Сказала, що її вже притягнули до адміністративної відповідальності за вирощування двох рослин коноплі, з яких вона зірвала листя. Також просила врахувати, що має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей.

Прокурор не заперечував щодо звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.

«Встановлено, що [обвинувачена] вперше притягується до кримінальної відповідальності, вчинила кримінальний проступок, який не є корупційним та не пов’язаним із порушенням безпеки руху у стані алкогольного сп’яніння, щиро розкаялася у вчиненому кримінальному правопорушенні, що виявилося у її негативному ставленні до вчиненого, повному визнанні своєї провини, активно сприяла розкриттю правопорушення, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні четверо неповнолітніх дітей, збитки кримінальним проступком не заподіяно», – зауважив суд.

Зазначається, що ухвала ще не набрала законної сили та може бути оскаржена до апеляційного суду.

Нагадаємо, на Шепетівщині в «наркоаграріїв» виявлено чотириметрові коноплі та сушки для зілля. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм