Безкоштовні хати для багатодітних родин пропонує сільська громада на Хмельниччині (ВІДЕО)

Суспільство


Рятівну для села ініціативу проявила громада Зоряного, що на Віньковеччині в Хмельницькій області. Село занепадає, із нього вже давно виїхала молодь. У громаді мешкає близько 500 осіб, а дітей можна порахувати на пальцях. 
Тож аби «вдихнути»  нове життя, зберегти навчальний заклад, вирішили запросити на проживання усіх охочих.

Пріоритетними, за словами старости села Володимира Мінзілевського, є багатодітні сім’ї.

«Наша ціль – примножити мешканців. Для цього вибрали хати кращі з кращих, щоби просто заїхати і жити. Десь може якись ремонт ще зробити, бо багато років у них ніхто не проживав. Але даємо в основному такі будинки, які абсолютно придатні для проживання», – каже Володимир Мінзілевський.

Для заселення готові виділити близько 20 хат. Три з них уже викупили та облаштували доброчинці.

В одному з таких помешкань оселилася сім’я переселенців зі сходу країни. До цього 5 років Надія Бабкіна з з шістьма дітьми тулилися з маленькій кімнаті будинку друзів, які прихистили родину по втечі із прифронтового Слов’янська. Та будинок вирішили продати. Тож багатодітна Надія мало не опинилася на вулиці.

Допомогли волонтери. Вони запропонували добротну хату в Зоряному, де саме й шукали нових пожильців.

Волонтерка Валентина Мицканюк каже, що писали в соцмережах, різних групах і форумах, у благодійні організації про пошук багатодітних родин для проживання в селі.

«Таким чином ми хочемо залучити якнайбільше людей з дітьми, щоби зберегти село і школу», – розповідає телеканалу СТБ доброчинниця.

Нова сільчанка Надія Бабкіна вражена, адже на її родину чекав відремонтований будинок із чотирма спальнями та 40-ка сотками землі. Дітки вже розподілили кімнати та познайомилися з новими друзями.

Староста села запевняє, що для нових зорянців і робота знайдеться. Тут уже докладають зусиль для створення фермерського господарства з вирощування ягід та городини.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм