Безробітних і не мобілізованих на Хмельниччині залучатимуть до суспільно корисних робіт, – розпорядження ОВА

У Хмельницькій обласній військовій адміністрації визначилися із переліком суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану. До них залучатимуть, зокрема, безробітних та тих працездадних, хто не підлягають призову на військову службу.

Два відповідних розпорядження 17 травня підписав перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.

Згідно з одним документом, “з метою додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категрій осіб“, у сільських, селищних та міських громадах до суспільно корисних робіт можуть залучати:

  • зареєстрованих безробітних;
  • осіб, які перебувають на обліку у Хмельницькому обласному центрі зайнятості, як такі, що шукають роботу;
  • працівників, які втратили частину зарплати внаслідок вимушеного скорочення.

При цьому наголошується, що до громадських не відносяться роботи, пов’язані із ризиком для життя.

Іншим розпорядженням, “з метою організації виконання робіт, що мають оборонний характер, а також ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які виникли у період дії воєнного стану”, зобов’язано Хмельницьку міську та Чорноострівську селищну ради забезпечити, у разі потреби, запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт.

У цих громадах до таких робіт можуть залучати осіб, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану. Винятком є ті, хто вже виконує роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення, заброньовані за оборонними підприємствами, а особи, залучені до здійснення заходів національного спротиву.

Перелік громадських робіт на 2023 рік:

(Скриншот додатку до розпорядження Хмельницької ОВА)

Нагадаємо, раніше йшлося про те, що в Хмельницькій області безробітних залучатимуть до “Армії відновлення” України. В уряді наголошували, що праця буде оплачуватись — в розмірі мінімальної зарплати, яка наразі становить 6 700 гривень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм