Близько 80% летальних випадків «ковіду» на Хмельниччині пов’язують із гіпертонічною хворобою, – ОДА

Здоров‘я


За весь період пандемії внаслідок ускладнень через коронавірус на Хмельниччині  померло 2 685 осіб, з них 14 – упродовж останньої доби. Тобто, 2% від загальної кількості тих, хто хворів «ковідом», становлять летальні випадки. Здебільшого смертність пов’язують із супутніми захворюваннями, які ускладнює коронавірус.

Про це сьогодні, 15 листопада, на брифінгу повідомив заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Ткачук. За його словами, на щастя, в області немає жодного випадку дитячої смертності внаслідок коронавірусу. Водночас, з-поміж тих, хто не зміг подолати недугу, є 35 медичних працівників.

«Серед супутніх хвороб, від яких найчастіше помирають люди, можна назвати гіпертонічну хворобу (80%), ішемічну хворобу серця (57%), ожиріння (36%) та цукровий діабет (30%). У нас в області був один випадок, коли «ковід» ускладнив основне захворювання – це гангрена нижньої кінцівки», – сказав Сергій Ткачук.

Він зауважив, що вірус штаму Дельта, який поширений у цю хвилю COVID-19, має значно важчий перебіг, ніж попередній штам, і, за словами посадовця, «дуже блискавичний розвиток пневмонії». Оскільки вже на третю-четверту добу в пацієнта виникає дихальна недостатність і він потребує негайної госпіталізації та кисневої терапії.

Посадовець додав, що у вакцинованих пацієнтів перебіг захворювання в рази легший, вони потребують госпіталізації в середньому 4-5 днів, на відміну від невакцинованих, котрі інколи по два тижні й більше перебувають на кисні.

(За матеріалами Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм