Чергу «швидких» до приймального «ковідного» відділення показав головний медик Хмельницького (ФОТО)

Здоров‘я

Ліжка «ковідних» відділень заповнені майже на 100% відсотків, до них стоять черги «швидких», госпіталізацію пацієнтів із коронавірусом відновили в райлікарні. Така ситуація станом на кінець доби 18 жовтня у місті Хмельницький.

Згідно з даними Хмельницької міськради, на COVID-19 хворіє 3 188 містян, з них 337 лікується в стаціонарі.

За інформацією директорки Хмельницької інфекційної лікарні Оксани Піддубної, для коронавірусних хворих тут розгорнуто 200 ліжок, наразі заповнено 197 – особами із діагностованим «ковідом» та з підозрою на недугу. З них 10 – діти. При цьому у відділенні інтенсивної терапії всі місця заповнені важкими пацієнтами. Учора до обіду лікарня припинила приймати «ковідних» хворих.

Окрім інфекційної, хмельничан із коронавірусною інфекцією госпіталізовують у Хмельницьку міську лікарню, яка на вечір учора  теж була переповнена: там перебувало 193 хворих на COVID-19 та 15 осіб із підозрою.

Керівник управління охорони здоров’я Борис Ткач на своїй сторінці у Facebook опублікував світлину із чергою «швидких» до медзакладу.

«Тим, хто не турбується про своє здоров’я і здоров’я своїх рідних і близьких… Подумайте про важку працю медиків та оцініть її… Фото «ковідного» приймального відділення Хмельницької міської лікарні 18.10.2021 о 19.15. P.S. Це при тому, що сьогодні хворих приймає інфекційна лікарня (вона вже заповнена)», – написав головний медик обласного центру.

Черга «швидких» із коронавірусними пацієнтами (фото зі сторінки у Facebook Бориса Ткача)

Коментуючи фото, директорка Хмельницького міського центру ПМСД  №1 Валентина Гесаль, зіславшись на відомості епідеміолога, зауважила: 

«У місті Хмельницький з червня по сьогодні на ранок підтверджено 4 629 випадків на СOVID. З них 391 особа щеплена хоча б однією дозою захворіли, що становить 8,4%. З  цих 391 щеплених і захворівших госпіталізовано 21 особу в стаціонар (0,5%), всі інші амбулаторно. Померлих вакцинованих по місту немає. А я наголошу, що вакцинація не захищає від СOVID, вона захищає від важкого перебігу. У мене почали хворіти пацієнти, котрі вже хворіли і вакциновані».

У Хмельницькому відновили госпіталізацію хворих з коронавірусом  перинатальний центр, де перебуває 5 пацієнток, та районна лікарня – 7 осіб із COVID-19 та 5 з підозрою.

Загалом, за інформацією Хмельницької ОДА, в області на кінець понеділка 18 жовтня хворих з підозрою та підтвердженим діагнозом на COVID-19 приймають 18 медичних закладів. Вони заповнені майже на 63%. На стаціонарному лікуванні перебуває 1 288 осіб, а всього активних зворих в регіоні 9 344, серед яких 1087 – діти.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм