Центр медико-соціальної реабілітації створять у Кам’янці-Подільському (ФОТО)
Центр медико-соціальної реабілітації для військовослужбовців, містян та внутрішньо переміщених осіб мають намір створити у Кам’янці-Подільському. Приміщення обрали історичне. Днями Вчена рада Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець” схвалила концепцію цього закладу.
На сайті заповідника повідомляється, що Центр медико-соціальної реабілітації планують розмістити в будівлі пам’ятки національного значення Будинок семінарії, 1782 року, що на площі Польський ринок. А ініціаторами його створення є власник пам’ятки – Курія Кам’янець-Подільської дієцезції Римсько-Католицької Церкви в Україні та Товариство Червоного Хреста України.
“У центрі надаватимуть реабілітаційні послуги і медичну допомогу воїнам ЗСУ, мешканцям міста і переселенцям, незалежно від їх віросповідання”, – наголошують в НІАЗ.
Проектні пропозиції розробила сертифікований архітектор Джульєта Ніга (місто Львів). Ними передбачено розміщення на 1-ому поверсі амбулаторії сімейної медицини, лабораторно-діагностичного відділення та харчового боку з їдальнею на 35 посадкових місць. На 2-ому і 3-ому поверхах заплановані кабінети спеціалістів медико-соціальної реабілітації, конференцзал та приміщення для проведення лекцій і майстер-класів. А в мансардній частині будівлі будуть кімнати для тимчасового проживання пацієнтів.
У НІАЗ “Кам’янець” зауважують, що в архітектурно-художньому вирішення фасадів враховані архівні креслення 1808 року пам’ятки архітектури. Тепер концепцію створення цього центру має розглянути Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини у Хмельницькій області.
На фото — пропозиція реставрації фасадів майбутнього Центру медико-соціальної реабілітації
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook







Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]