Депутати Чемеровеччини закликали прихожан церков МП “порвати зі всім російським”

Культура

Депутати Чемеровецької селищної ради закликали сільські релігійні громади припинити діяльність церков московського патріархату на території населених пунктів ТГ.

Відповідний текст звернення ухвалено вчора, 28 квітня, на пленарному засіданні сесії та оприлюднено на офіційному сайті тергромади.

У зверненні зазначається, що місцеві обранці висловлюють чітку і однозначну позицію всієї ТГ щодо необхідності припинення на її території діяльності російської православної церкви у особі УПЦ МП. Оскільки від рук російських окупантів загинули десятки тисяч мирних жителів, серед них діти та молодь, а мільйони українців змушені були покинули свої домівки, частина ж втратила їх назавжди.

Цю кровожерливу війну повністю і відкрито підтримує російська православна церква на чолі з так званим патріархом кірілом. Підтримує геноцид українського народу! Більше того, кіріл заохочує і благословляє окупантів продовжувати вбивати наших братів і сестер. Ви вже неодноразово переконалися, що їхнє так зване «військо» – це збіговисько нелюдів, які не мають у душі нічого святого. Вони не цураються навіть бомбити та обстрілювати українські церкви, в тому числі храми УПЦ московського патріархату. Їх не зупиняє нічого і ніхто, бо навіть від своєї церкви вони чують слова підтримки”, – йдеться в тексті зверення.

Депутати зауважують, що в таких умовах продовжувати підпорядковуватися московському патріархату означає “прямо підтримувати геноцид власного народу і фінансувати війну, яку розгорнула РФ”. До того ж, на тимчасово окупованих територіях України неодноразово зафіксована участь в подібних злочинах ряду священників УПЦ МП, зокрема і в складі диверсійних розвідгруп.

Після надання Вселенським патріархом у 2019 році автокефалії Київській митрополії, єдиною канонічною автокефальною православною Церквою на території України є Православна Церква України на чолі з митрополитом Київським Епіфанієм. Тому ми, депутати Чемеровецької селищної ради, представляючи інтереси жителів нашої громади, закликаємо усі церкви, що належать до УПЦ МП, провести парафіяльні збори та прийняти рішення про перехід у підпорядкування Православної Церкви України. Цим самим висловити свою активну позицію щодо дій РФ та московського патріархату і назажди позбавитися від московського ярма”, – наголошують депутати у зверненні.

При цьому додають, що в жодному разі не закликають до міжконфесійної ворожнечі, оскільки переконані, що “настав час обірвати всі зв’язки зі всім російським”. Адже на кону – національна безпека України, життя наших громадян і цілісність нашої держави.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм