«Для погашення боргу перед Мінфіном доведеться піти на непопулярне рішення», – голова Кам’янця-Подільського
Для погашення перед Міністерством фінансів України кредитних зобов’язань у сумі 2,7 мільйона доларів, які заборгувало Кам’янець-Подільське комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» Світовому банку, доведеться піти на непопулярні кроки, зокрема – продаж майна підприємства.
Про це ввечері учора, 17 січня, під час прямого ефіру заявив міський голова Михайло Посітко, коментуючи питання «ХМ-ІНСАЙД» щодо результатів своєї поїздки до Мінфіну.
Так, Михайло Посітко нагадав, що величезні валютні кредити були отримані містом на реалізацію програми з модернізації системи теплопостачання і будівництва нової теплоелектростанції (ТЕЦ).
«Станом на сьогодні ми маємо борг зі сплати позики в сумі 2 мільйони 700 тисяч доларів. А близько двох років тому ця сума була ще на рівні 800 тисяч доларів. Мінфін поставив чітку вимогу: негайно сплатити всі заборговані кошти до державного бюджету», – наголосив керманич Кам’янця-Подільського.
Зауважив, що ні міський бюджет, ні комунальне підприємство не в змозі погасити заборгованість. Більше того, ця проблема наразі гальмує процес реалізації іншого важливого проєкту – програми «Безпечне місто».
«Програма «Безпечне місто» передбачала вигідне отримання кредиту на строк 20 років для капітального ремонту доріг і тротуарів в центральній частині міста. Однак без погодження Мінфіну, через борги «Міськтепловоденергії», ми не маємо змоги взяти участь у цьому проєкті», – сказав Михайло Посітко.
За його словами, під час поїздки до урядового відомства намагалися спільно вишукати ресурси для погашення заборгованості. В тому числі, й за підтримки влади області та держави, оскільки місто не в силі подолати проблему самостійно і вимушене піти на непопулярні кроки.
«Ми ставимо в пріоритеті зберегти підприємство у комунальній формі власності і не дати йому збанкрутувати. А для цього нам потрібно буде приймати непопулярні рішення, хоч і важкі та певною мірою болючі, – зауважив Михайло Посітко. – Зокрема, не виключений продаж на аукціоні старої ТЕЦ, аби залучити якнайбільше коштів з реалізації цього об’єкту. Розумію, що це може викликати певне несприйняття, але маємо готуватися морально».
Зауважимо, що відповідно до звіту КП «Міськтепловоденергія» про результати впровадження проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», на його реалізацію в Кам’янці-Подільському з 2014 року позика Світового банку становила 17 мільйонів 860 тисяч доларів.
У рамках цього проєкту комунальним підприємством, за даними звіту, проведено реконструкцію аварійних магістральних тепломереж (замінено 3 308 погонних метрів труб, відремонтовано і побудовано 30 теплокамер), завершено будівництво ТЕЦ з комбінованим виробництвом теплової та еклектричної енергії, встановлено 12 індивідуальних теплових пунктів, закуплено 9 одиниць спецтранспорту.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook






Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]