До 2030 року на Хмельниччині закриють усі небезпечні сміттєзвалища

Інфраструктура

До 2030 року на Хмельниччині закриють понад 700 сміттєзвалищ, небезпечних для людей і довкілля, та створять регіональні полігони. А також запровадять обробку твердих побутових відходів на перевантажувальних сміттєсортувальних станціях задля зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Така перспектива впровадження Регіонального плану управління відходами у Хмельницькій області, повідомили в Департаменті природних ресурсів та екології ОДА.

Упродовж тижня «сміттєву» тему на Хмельниччині вивчали учасники іноземної делегації (французька компанія «Seureca») спільно із представниками Департаменту. З цією метою вони відвідали ряд громад.

Зокрема, побували у місті Славута, яке входить в північний кластер – регіон, на території якого роздільне збирання сміття і подальше поводження з ним буде об’єднано загальною логістикою і потребами населення. До обговорення долучились представники Славутської міської, Берездівської, Ганнопільської, Крупецької і Улашанівської сільських тергромад.

Також відвідали південний кластер – міста Дунаївці та Кам’янець-Подільський, де зустрілися з їх керівниками і представниками Новоушицької, Чемеровецької і Новодунаєвецької селищних рад.

Відбулася зустріч і в офісі «Розумне довкілля. Хмельницький».

«Для кожного із кластерів була представлена презентація із запропонованими варіантами ефективного управління відходами на підвідомчій території. Представники ОТГ та РДА надавали пропозиції, уточнювали економічні розрахунки і доцільності створення та облаштування об’єктів поводження з відходами», – зазначили в облдержадміністрації.

Крім того, фахівці ознайомились із наявною спецтехнікою для збору та вивезення сміття, аби в майбутньому при потребі оновити автотранспортний парк підприємств.

Зауважимо, що «Seureca» – це міжнародна консалтингова компанія, що спеціалізується на управлінні  ресурсами у галузі води, енергетики та відходів,  яка стала переможцем тендеру, організованого Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Її експерти допомагають  розробити Регіональний план управління відходами у Хмельницькій області.

До теми, ЄБРР уклав угоду з містом Хмельницький про виділення 36,5 мільйона євро на модернізацію системи утилізації твердих побутових відходів.

(Фото пресслужби Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм