Другий енергоблок Хмельницької АЕС підключили до мережі

Економіка


Сьогодні, 15 лютого, о 9 годині 31 хвилині, після проведення середнього планово-попереджувального ремонту, енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до Об’єднаної енергосистеми України.

Про це повідомили в інформаційному центрі ХАЕС.

«Із запланованих 198 діб, ремонтні роботи вдалося здійснити за 171 завдяки оптимізації тривалості реконструктивних та ремонтних робіт. Скорочення терміну виконання ремонтних робіт вдалося досягти завдяки злагодженій та наполегливій роботі персоналу Хмельницької АЕС та підрядних організацій», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, здійснено ремонтні роботи  2686 одиниць, замінено 51 одиницю технологічного обладнання. Виконано низку модернізаційних заходів на системах, важливих для безпеки турбінного, реакторного відділень, системи управління резервних дизель-генераторних станцій, заходів щодо «поточного» продовження терміну експлуатації систем, елементів.

За інформацією НАЕК «Енергоатом», це дасть додаткову потужність 1000 МВт – саме той об’єм електроенергії, який дозволить під час критичного навантаження на ОЕС України у зимовий період відмовитися від імпорту електроенергії з Росії, до якого країна була вимушена вдатися через дефіцит вугілля та аварійні ремонти на теплоелектростанціях України.

Нагадаємо, 13 лютого на енергоблоці №2 відбулася зупинка реакторної установки  дією аварійного захисту з запуском резервних дизель-генераторів систем безпеки. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм