Екологи Хмельниччини стягнули зі столичного підприємства-забруднювача майже 200 тис грн

Екологія

Наприкінці грудня 2020 року господарський суд задовольнив позов Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області до ТОВ«Блок Майстер Україна» про стягнення збитків за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів.

Як зазначають в ДЕІ, ще в травні 2018 року інспектори провели планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства  ТОВ «Блок Майстер Україна». За її результатами встановлено факт здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за відсутності відповідного дозволу в період з жовтня до грудня 2017 року.

На підставі «Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря», Інспекцією розрахована шкода –  197 тисяч 230 гривень.

У грудні 2019-го було пред’явлено претензію до ТОВ «Блок Майстер Україна» про відшкодування заподіяної довкіллю шкоди. Проте, в добровільному порядку кошти не були сплачені, тому Інспекція звернулась із позовом до суду про примусове стягнення завданих збитків.

«Суд надав правову оцінку обставинам справи і дійшов висновку, що внаслідок своєї господарської діяльності вказане підприємство забруднює атмосферне повітря, що є порушенням природоохоронного законодавства», – зазначили в Держекоінспекції..


Згідно з даними системи  YouControl, ТОВ «Блок Майстер Україна» зареєстроване в Києві та має філію у місті Старокостянтинів. Основним видом діяльності є виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм