Ексголова Хмельницької ОДА назвав імовірною «диверсією» районування області

Суспільство


Колишній голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет назвав процес ліквідації та утворення нових районів в області «диверсією» та «бомбою сповільненої детонації».

Відповідне відео він оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук.

Зокрема, Дмитро Габінет зауважив, що  вивільнюючи більше тисячі працівників РДА, держава  несправедливо не запропонувала їм нічого взамін.

«Ці люди у більшості випадків сумлінно працювали на державу. Комусь залишилося рік-два до пенсії. А сьогодні вони вже не потрібні державі. Їм нічого не запропонували взамін. Це точно не є мотивацією для молоді працювати в державних установах», – сказав екскерівник ОДА.

Він нагадав, що свого часу пропонував уряду бачення районування Хмельницькоі області, системи управління після зміни районів. Проте в Кабміні не дослухалися. І «всупереч позиції ОДА та облради, з порушенням урядових методичних рекомендацій», поділили область лише на 3 райони, які за своє площею та чисельністю населення контрастують між собою.

«Ця постанова не те що в деяких моментах по відношенню до Хмельницькоі області не відповідає здоровому глузду, а й прямо порушує Конституцію України, яка чітко передбачає, що питання територіального устрою регулюється виключно законами», – сказав Габінет.

За його словами, на відміну від Хмельниччини, народні обранці з інших областей робили все можливе,  аби зберегти більшу кількість районів.

«І тільки окремі представники партії «Слуга народу» від Хмельниччини, в першу чергу Мандзій та Марчук, керуючись незрозумілими для мене мотивами, зробили все, щоби в області було районів мінімум, – наголосив Габінет. – Прийде час, коли постане питання відповідальності тих, хто був поводирем втілення в життя цих недолугих змін і перетворень».

Він зазначив, що наразі за поданням 49 нардепів Конституційним Судом відкрито провадження у справі щодо визнання постанови Кабміну про ліквідацію та утворення районів неконституційною. Як юрист, вважає високою ймовірність її скасування, а повернення до попередньої системи чи запровадження нової, на його думку,  потребуватиме багато часу і величезних фінансових витрат.

«То чи не є така ліквідація і утворення районів справжнісінькою диверсією, черговою бомбою сповільненої детонації, закладеною під основи нашої державності?», – зауважив колишній керманич ОДА.

Також, на переконання Дмитра Габінета, є чимало питань щодо механізму передачі майна новоствореним районам, виконання повноважень, нарахування субсидій, соціальних допомог, курсування транспорту між населеними пунктами тощо.  Оскільки «все це чітко не врегульовано законодавством».


Нагадаємо, у 
Хмельницькій області в межах реорганізації районних державних адміністрацій звільненню підлягають 1040 посадовців. Орієнтовна сума для виплати їм компенсації становить близько  62 мільйонів гривень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм