«Енергоатом» готовий постачати кисень до лікарень Хмельницької, Запорізької та Рівненської областей

Економіка

Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом» ініціювало постачання медичного кисню лікарень, які надають допомогу хворим на COVID-19. Відтак на азотно-кисневих станціях Хмельницької, Запорізької та Рівненської АЕС налагодили його виробництво.

За інформацією підприємства, у березні НАЕК отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарського засобу «Медичний кисень» у рамках реалізації проєкту «Енергоатом Медицина».

«Наразі до відправки його перших партій у лікарні залишається один крок – Енергоатом має отримати висновок Державного експертного центру МОЗ та реєстрацію медичного кисню як лікарського засобу. Всі необхідні для цього документи ми передали до міністерства», – зазначили в компанії.

Отримавши фінальні узгодження, НАЕК має намір щодоби безкоштовно постачати близько 120 балонів (5 тисяч літрів) кисню до лікарень Хмельниччини, Рівненщини та Запоріжжя.

Фахівці з атомних електростанцій вже дооснастили й акредитували лабораторії з контролю якості та безпеки лікарських засобів – відповідно до всіх визначених законодавством вимог і процедур. Крім цього, фахівці МОЗ провели кількаетапні ретельні перевірки АЕС, а на самих станціях підготували високопрофесійний персонал.

«В компанії щиро впевнені, що міністр охорони здоров’я та посадовці МОЗ не зволікатимуть – і всі необхідні для реєстрації медичного кисню погодження пройдуть за прискореною процедурою у найстисліші терміни. Наша мета – врятувати якомога більше людських життів і допомогти державі подолати наслідки пандемії», – наголосили в НАЕК «Енергоатом».

Як писав «ХМ-ІНСАЙД», хмельницькі атомники можуть суттєво допомогти багатьом лікувальним закладам у забезпеченні їх фасованим киснем.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм