Фонд держмайна продає на Хмельниччині пам’ятку культури за майже 320 тис грн

Економіка

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницький областях виставило на онлайн-аукціон через систему Prozorro об’єкт культурної спадщини в місті Деражня.

Йдеться про нежитлове приміщення загальною площею 712,9 квадратного метра, розташоване по вулиці Миру, 89. Земельна ділянка під об’єктом не відведена.

«Одноповерхова будівля з підвальним приміщенням та прибудованою котельнею. Рік побудови 1917-ий, фундамент камінний, стіни цегляні, покрівля шиферна, перекриття, підлога та сходи дерев’яні, наявна електрифікація», – зазначено в характеристиці лоту.

Згідно з історичними джерелами, тут у 1918 році заснували першу міську гімназію, а за радянських часів її перетворили на «трудову школу». У 2013 році наказом управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА об’єкт включений до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області за видом «архітектура» та «містобудування», як житловий особняк адвоката Периторіна. Сьогодні особняк – на балансі управління Мін’юсту.

Аукціон заплановано на 7 квітня. Стартова ціна об’єкта приватизації – 319 379 гривень без ПДВ.

За умовами продажу, покупець зобов’язаний відшкодувати регіональному відділенню Фонду держмайна витрати на проведення незалежної оцінки об’єкта приватизації в сумі 12 200 гривень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм