Голлівудського режисера з українським корінням хоче запросити на Хмельниччину голова ОДА

Культура

Про амбітні плани запросити на Хмельниччину Стівена Спілберга очільник області написав на своїй сторінці у Фейсбук. Та зазначив, що вже звернувся до президента України з відповідним листом, де просив його сприяння у виконанні свого задуму. 

Як зазначає у своєму дописі Сергій Гамалій, дідусь та бабуся Стівена Спілберга – Шмуел Шпільберг та Рівка Чечік – народилися в Кам’янці-Подільському, звідки у 1906 році емігрували до Сполучених Штатів Америки. Крім того, українське коріння у відомого кінорежисера не тільки з боку батька. Дід по матері – Файвл (Філіп) Познер – вихідець з Одеси.

Коли батько подарував маленькому Стівену портативну 8-міліметрову камеру, щастю не було меж. Саме 20-хвилинний фільм “Емблін”, знятий на канікулах, став його перепусткою у світ великого кіно. А загальне визнання та заповітні статуетки Оскара принесли йому «Список Шиндлера» та «Врятувати рядового Райана», – розповів подробиці становлення великого режисера Сергій Гамалій.

Також він додав, ще деякі факти, які пов’язують Стівена Спілберга з Україною:

  • сестра Стівена Ненсі брала участь у гуманітарній допомозі дітям Чорнобиля.
  • у «Війні світів» напад прибульців починається з аномалій в Україні.
  • Спілберг продюсував документальну стрічку режисера Сергія Буковського «Назви своє ім’я».
  • на 2022 рік кіномани планується реліз автобіографічного фільму Спілберга про його дитинство.

Я хочу, щоб кіногеній побував і на Хмельниччині, батьківщині своїх предків по татовій лінії, а тому звернувся з листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням підтримати нашу ініціативу – запросити митця до України!  – завершив свій допис Сергій Гамалій.

Нагадаємо, минулого року на Хмельниччині відбувся І Хмельницький кінофестиваль, який пройшов у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському, а кінопокази відбувалися у Красилові та Шепетівці. За результатами кінофестивалю журі визначило переможців, які отримали бронзові статуетки та грошові винагороди.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм