Головний медик Ярмолинеччини прокоментувала інформацію про спалах ротавірусної інфекції

Здоров‘я

Сьогодні, 4 лютого, деякі ЗМІ поширили інформацію про спалах ротавірусної інфекції  в селищі міського типу Ярмолинці на Хмельниччині.

Йшлося про те, що в одній із шкіл одночасно не з’явилося на навчання  близько двох сотень учнів. Причину  такої ситуації місцеві мешканці пов’язують із ймовірним спалахом ротавірусу.

Повідомляється, що до райлікарні госпіталізували близько півтора десятка дітей із підтвердженим діагнозом цього захворювання і скарги до медиків продовжують надходити.

Редакція «ХМ-ІНСАЙД» звернулася за коментарем до директорки КНП «Ярмолинецька центральна районна лікарня» Альони Соломон, яка зауважила, що паніка безпідставна. За її словами, на цей час в інфекційному відділенні медзакладу дійсно перебуває 15 дітей з різними хворобами кишково-шлункового характеру.

«Із цих 15 діток лише у двох малят дошкільного віку  підтверджено ротавірусну інфекцію, решта лікується від інших кишкових захворювань. Усі ці діти – з різних колективів, різних вікових груп, є навіть з сусідніх районів, адже під час пандемії наш заклад визначено таким, що надає медичну допомогу неповнолітнім пацієнтам з іншими інфекційними захворюваннями, крім коронавірусу. Тож мова про захворювання 200 дітей з одного навчального закладу взагалі не ведеться, спалаху інфекції немає», – сказала лікарка.

Вона наголосила, що ротавірусний гастроентерит – це сезонне захворювання, його пік припадає саме на холодну пору року. Зараження відбувається через безпосередній контракт з хворою людиною, інфіковані продукти харчування, предмети побуту тощо. Захворювання вражає слизові оболонки ротоглотки й тонкого кишківника.

Тому Альона Соломон радить ретельно стежити за дотриманням дітьми санітарно-гігієнічних вимог як вдома, так і в навчальних закладах.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм