Хмельничанин, який кидався на перехожих з ножем і газовим балончиком, залишиться за гратами

Кримінал

11 травня 2019 року у Хмельницькому раніше судимий місцевий житель, взявши з собою ніж та газовий балончик, попрямував до кафе. Дорогою зустрів неповнолітнього хлопця, якого почав бити у відповідь на відмову з ним випити. Його батькові, котрий приїхав після дзвінка сина про допомогу, розпилив в обличчя газовий балончик з криками: «Я хазяїн району, я тут виріс, що хочу то й роблю…»

«Потерпілими від дій п’яного озброєного хмельничанина далі ставали випадкові перехожі: сім’ї з двома дітьми, яким він погрожував ножем, вдалося утекти, а мешканцеві хостела для іногородніх пощастило менше – той порізав йому шию. Хмельницький міськрайонний суд визнав чоловіка винним у хуліганстві, вчиненому особою, раніше судимою за хуліганство, із застосуванням предмета, що заздалегідь заготовлений для нанесення тілесних ушкоджень, а також предмета, що спеціально пристосований для нанесення тілесних ушкоджень (частина 4 статті 296 Кримінального кодексу України), та засудив до чотирьох з половиною років ув’язнення» – розповідають деталі справи у Хмельницькому апеляційному суді.

Обвинувачений, його захисник та прокурор оскаржили вирок до апеляційного суду. У той час як прокурор просив посилити покарання до 7 років позбавлення волі, сторона захисту наполягала на скасуванні вироку, уважаючи більшість зібраних доказів неналежними й недопустимими.

«На думку апеляційного суду, суд першої інстанції повною мірою врахував усі докази й обставини справи, зокрема, й при призначенні покарання, та ухвалив законний вирок» – зауважили у ХАС.

Серед іншого суд зауважив на висновок судово-психіатричного експерта, який спростовує посилання сторони захисту на те, що в стані алкогольного сп’яніння обвинувачений обмежено осудний. У висновку йдеться, що він «може усвідомлювати свої дії та керувати ними, застосування щодо нього примусових заходів медичного характеру не потребує».

Хмельницький апеляційний суд залишив вирок місцевого суду без змін та відхилив апеляційні скарги сторін.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм