Хмельниччина перевищила «помаранчеві» нормативи, готуємось до «червоної» зони, – Ткачук

Здоров‘я

Уже днями рішенням державної комісії ТЕБ і НС Хмельниччина може стати «червоною» зоною карантинних обмежень. Область третю добу поспіль перевищує нормативи віднесення регіону до «помаранчевої» зони.

Про це сьогодні, 12 жовтня, на брифінгу сказав заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук.

За його словами, в області перевищено показник госпіталізації хворих на COVID-19, який становить 63,6 (при нормативі не більше 60 на 100 тисяч населення). Коефіцієнт виявлення випадків інфікування сягає 21,2% (норма 20%). Також рівень захворюваності досягнув 476 осіб на 100 тисяч населення (при нормативі не більше 75 осіб.

«При таких даних ми не уникнемо «червоної» зони. Хочу звернутися до  свідомого населення, громадськості та бізнесу! Обласна влада підтримує повне функціонування усіх сфер діяльності регіону. Бо ж це і наповнення бюджету. Однак, необхідно інтенсивніше виконувати рекомендації щодо збереження здоров’я від COVID-19 і вакцинуватись. Тим більше, що  Хмельниччина забезпечена і кваліфікованими медичними бригадами для проведення щеплень, і достатньою кількістю вакцини», – наголосив посадовець.

Зауважив, що впродовж останніх двох тижнів темп вакцинації в області  знизився на 5%, а всього в регіоні здійснено понад 407 тисяч щеплень від COVID-19.

Також Сергій Ткачук нагадав про нові карантинні обмеження, які діятимуть на Хмельниччині в разі переведення її в статус «червоної».

Перевезення пасажирів з 21 жовтня у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у водіїв та пасажирів одного із таких документів:
▪️документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини проти COVID-19 (для регіонів у «жовтій» зоні);
▪️
міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат із повним курсом вакцинації проти COVID-19, негативним ПЛР-тестом або підтвердженням про одужання після коронавірусної хвороби в паперовому чи електронному вигляді (в додатку «Дія»); 
▪️негативний ПЛР- або експрес-тест на визначення антигена (не більше ніж за 72 години).

Ці правила не застосовуватимуться до міських та внутрішньообласних перевезень, а також до осіб, молодших 18 років. А відповідальність за наявність зазначених документів несе перевізник.

Крім того, у зоні «червоного» рівня епіднебезпеки забороняється робота:
закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос;
– ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
– закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
– непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
– закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно та відеозйомки;
– проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів. 

Обмеження не будуть застосовуватись, якщо у всіх відвідувачів та співробітників буде наявний зелений COVID-сертифікат – тобто вони будуть повністю вакциновані проти коронавірусної хвороби.

У «червоній» зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм