Хмельниччина тримає лідерство за урожайністю зернових

Економіка

Українські аграрії станом на середину осені зібрали 64% нового врожаю. А це – 27,1 мільйона тонн зернових та зернобобових культур. Зокрема, збір пшениці, ячменю та гороху вже завершено. Лідерство із урожайності продовжує утримувати Хмельницька область.

Про це інформують в Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Зокрема, зазначається, що найвища урожайність зернових та зернобобових культур у аграріїв Хмельниччини – 60,4 центнера з гектара.

А от найбільший намолот зернових та зернобобових на Одещині – 2,6 мільйона тонн, також цей регіон лідирує щодо збору ячменю. Найбільше гречки наразі намолотили на Сумщині – 15,3 тисячі тонн, соняшнику ж зібрали на Кіровоградщині – 806 тисяч тонн.

На Хмельниччині, як повідомив начальник ОВА Сергій Гамалій, триває збір пізніх культур. Так, соняшник обмолочений на площі понад 43,8 тисячі гектарів (22%), соя обмолочена на 25,7 тисячі гектарах (14%). Агроформування краю зібрали гречку вже на 11,7 тисячі гектарах (81% до належного).

Активно працюють в полях і на копанні цукрових буряків. По Україні вже зібрано 2,6 мільйона тонн солодких коренів при врожайності 474 центнери з гектара. Найбільше на сусідній Вінниччині – 731 тисячу тонн.

Нагадаємо, торік Хмельницька область також продемонструвала найвищий показник зі середньої урожайності із збирання ранніх зернових та зернобобових культур – 64 центнера з гектара.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм