Хмельницькі нацгвардійці здають кров для поранених побратимів

Війна в Україні

Понад сорок військовослужбовців частини 3053 Національної гвардії України, що дислокується на Поділлі, організувалися та прибули сьогодні з самого ранку до місцевого Центру служби крові. Про це повідомили у військовій частині.

Таким чином гвардійці приєдналися до акції «Твоя кров може воювати. Стань донором», яка проходить зараз у Хмельницькому.

«Звісно, коли дізнався про потребу у крові для побратимів на передову, одразу зголосився дати частину своєї крові, аби вона комусь там врятувала життя, – ділиться нацгвардієць Віктор. – Вважаю, що кожен, хто має можливість та є придатним для цієї справи за станом здоров’я, має прийти до найближчого Центру крові у своєму місті та здати бодай невелику частку того, що рятує життя нашим воїнам – своєї крові. Так ми разом боремося з ворогом, рятуємо життя та наближаємо нашу перемогу».

Частина військовослужбовців займаються донорством на регулярній основі.

Як стверджує директор Центру Володимир Левицький, потребують поповнення  крові постійно, оскільки один з компонентів має досить малий термін зберігання, тому оновлення її запасів має бути систематичним.

«Дуже потрібна кров з резус-фактором  “-” та четверта група крові, оскільки вони є рідкісними. Решта груп завжди знадобляться, особливо зараз, коли  іде війна і потреба на передовій у великих об’ємах донорської крові  є щоденною. Одна людина, яка здасть свою кров, може врятувати життя двом-трьом людям».

Перед тим, як здати кров, кожен військовослужбовець проходить ретельний медичний огляд та отримує настанови від лікарів щодо того, як подбати про своє здоров’я після донорської процедури.

Протягом наступних днів нацгвардійці продовжать здавати кров, оскільки кількість охочих стати донорами для поранених  побратимів не зменшується.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм