Хмельницькому «блошиному» ринку карантин вихідного дня – не перешкода

Суспільство

Щонеділі традиційно в парку імені Франка у Хмельницькому працює так званий «блошиний» ринок. І сьогодні, 22 листопада, колекціонерам не завадив карантин вихідного дня: на тротуарах парку з’явився  різноманітний крам.

blank

Тутешні продавці експонатів тішаться гарній погоді, ажіотажу людей і … скептично реагують на їх скупчення. Кажуть, на свіжому повітрі «вірус не такий страшний». Дехто з поціновувачів старовини почав діставати з кишень захисні маски лише коли помітили, що їх фотографують. Натомість – жодного правоохоронця.

blank

Продовжують нині працювати у звичному режимі й продовольчі ринки. На речовому, що по Львівському шосе, відкрилися лише окремі точки. Очевидно через те, що напередодні сюди навідалася не одна поліцейська рейдова група. А відомий хмельничанам ринок як  «залізний» на Старокостянтинівському шосе на вихідні вирішив дотриматися урядових вимог.

Зазначимо, що впродовж попередніх суботи і неділі, 14 та 15 листопада, на підприємців двох хмельницьких ринків правоохоронці склали протоколи за порушення карантину вихідного дня.

«У постанові Кабміну щодо карантину вихідного дня  чітко не прописане обмеження для роботи ринків. Тому це й викликає неоднозначне трактування документу, — зауважив для «ХМ-ІНСАЙД» юрист Роман Балацький. – Хоча у чинній урядовій постанові від 2006 року визначено, що торговельними об’єктами для здійснення суб’єктами господарювання діяльності у сфері торгівлі є магазин, павільйон, кіоск, ятка, палатка, намет, лоток, склад».

За словами представника громадської організації «Асоціація хмельницьких ринків» Олександра Сніховського, у вихідні продовжують працювати усі ринки обласного центру, оскільки це – спільна позиція підприємців, асоціації та міської влади.

На звітній пресконференції голова Хмельницької ОДА  Дмитро Габінет зазначив, що влада області звернулася до уряду з проханням повернути практику адаптивного карантину, оскільки  «карантин вихідного дня, коли сфери не працюють один-два дні, мало що дає в тому плані, аби зупинити поширення хвороби COVID-19».

Згідно з анонімним опитуванням читачів «ХМ-ІНСАЙД», 66%  підтримали запровадження карантину вихідного дня,  34% – проти такого.
blank

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм