Кінь-волонтер на Хмельниччині збирає допомогу для військових

Культура

На Хмельниччині для потреб Збройних Сил України волонтерять усі: і дорослі, і діти, і вже навіть… тварини. У середмісті Славути кошти для бійців збирає кінь Хорсе. Це – скульптура місцевого митця Миколи Мельничука, яку сам автор називає артприколом. Бетонного коня з широкою усмішкою та скринькою для пожертв встановили на території приватного магазину волонтера. 

Раз у місяць, як розповідає Суспільному сам волонтер Анатолій Казіміров, в присутності свідків відчиняють скриньку та віддають гроші волонтерській організації “Бойові бджоли”, яка напряму співпрацює з бойовими підрозділами.

Я ці гроші забираю, при кожному відкриванні цього ящика обов’язково фотографую, звітую нашим дівчатам, на що вони там збирають. За місяць було зібрано 6 219 гривень і 50 копійок. Плюс ми додаємо від себе, щоб кругліша сума була”, – каже волонтер.

За словами майстра Миколи Мельничука, скульптуру встановили торік, а в цьому році прикріпили скриньку для пожертв. Долівку біля коня викладено плиткою й оздоблено золотою фарбою, він поклав підкову на щастя, а в копито Хорсе вмонтував ліхтар для освітлення частини вулиці.

Артоб`єкт допомагали встановлювати друзі. Бо важить він кілька центнерів. Біля Хорсе перехожі завжди посміхаються і фотографуються, кидають гроші в скриньку. Тожі відгуки здебільшого позитивні.

Були такі, що й сварилися тут з нами, що ми не знаємо, куди гроші міські потратити. Але кінь за наші гроші зроблений, абсолютно він від міста не потягнув ні копійки. Ну і зараз, як ми бачимо, кінь навпаки, заробляє гроші”, – каже автор витвору.

Про Хорсе краєзнавець і письменник із Хмельницького Валерій Напиткін написав оповідання. Каже, що в цій історії дав волю своїй фантазії. У його творі Хорсе – один із коней стайні конезаводу відомого тут князя Сангушка.

Ця легенда виникла спонтанно, і це нібито розмова того самого оленя барона Мюнхаузена, того, що з вишневим деревом між рогами, і цього коня. І вони фактично обговорюють долю міста – і минуле згадують. Вони так оптимістично на це дивляться, що рано чи пізно буде і пам’ятник князю в Славуті. Дай Боже, щоб воно так і було”, – ділиться планами  Валерій Напиткін.

А щодо на перший погляд неприродної пози тварини, то власник магазину Анатолій Казіміров запевняє: спеціально розпитував жокеїв, чи може кінь отак сидіти.

Є така поза, причому, навчити, добитися від коня такої пози – це вершина майстерності”, – жартує чоловік. 

(Фото – скриншоти відео Суспільного) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм