Компенсацію за електроенергію отримає 21 тисяча споживачів Хмельниччини

Економіка

Майже 21 тисяча родин Хмельниччини має право на отримання від держави компенсації за електроопалення.

Про це повідомили в Департаменті регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Хмельницької облдержадміністрації.

Днями Верховна Рада схвалила зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», якими визначається право окремих категорій громадян на компенсацію у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію і скасуванням пільг з 1 січня цього року.

Відшкодування отримають ті, чиї домівки не газифіковані, не підключені до централізованого газопостачання і обігріваються за допомогою електроопалювальних установок.

«На Хмельниччині еклектрику для опалення свого житла використовують понад 13 тисяч абонентів, у тому числі 800 негазифікованих господарств. Усі вони отримають компенсацію. Окрім того, таку підтримку від держави матимуть близько 7 тисяч багатодітних родин, а також прийомні сім’ї та будинки сімейного типу», – зазначила директорка Департаменту Віра Бригадир.

Додала, що загалом по Україні на ці цілі з бюджету планується виділити 1 мільярд 400 мільйонів гривень. Механізм виплати не передбачатиме участі людей у процесі отримання цих компенсацій – усе відбуватиметься автоматично.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року встановлено єдину ціну на електроенергію для всіх побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт. Водночас, передбачені заходи для захисту населення від зростання цін на енергоносії в умовах карантину та осінньо-зимового періоду.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм