Комунальне підприємство у Чемерівцях оштрафовано на 860 тис грн за самовільне використання води

Екологія

За самовільне використання підземних вод комунальне підприємство «Комунсервіс», що в селищі Чемерівці, має сплатити понад 860 тисяч гривень штрафу.

Про це повідомили в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

В лютому цього року екологи провели планову перевірку додержання вимог природоохоронного законодавства КП «Комунсервіс» Чемеровецької селищної ради і встановили, що підприємство здійснює використання підземних вод зі свердловин за відсутності спеціального дозволу на користування надрами. А це є порушенням статей 16 та 19 Кодексу України про надра.

«Згідно з «Методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів», проведено розрахунки шкоди, яка склала 868 тисяч 338 гривень», – зазначили в ДЕІ.

Додали, що матеріали за цим фактом правопорушення  передані до правоохоронних органів для прийняття відповідного рішення.

Нагадаємо, Красилівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства ризикує залишитися без дозволу на спеціальне водокористування через систематичне спричинення шкоди довкіллю.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм