Комунальні тарифи: підстав для паніки немає

Економіка

На порозі опалювального сезону громадськість Хмельниччини стурбовано очікує підняття цін на тепло. Проте наразі відсутні підстави для підвищення тарифів на тепло, вважають у Кабміні. А вартість опалення залежить виключно від керівництва громад.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, центральна влада вже комунікує з мерами всіх міст щодо оптимальної тарифної політики.

«Уряд готовий підставити плече, щоб органам місцевого самоврядування було легше пройти опалювальний сезон. Ми не бачимо підстав для підвищення тарифів у місцевої влади», – сказав очільник уряду.

Денис Шмигаль зазначив, що ціна газу для теплокомуненерго зафіксована на рівні 7,42 гривні за 1 кубометрВодночас тариф на електроенергію не змінився. А для тих, хто споживає менше 250 кВт/год  на місяць,навіть знизивсяКому складно буде сплачувати комунальні, держава фінансово допоможе.

Як повідомив голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, зараз держава активно накопичує вугілля на складах. Воно необхідне для теплоелектростанцій, щоб енергосистема країни стабільно пропрацювала впродовж всієї зими.

Також «Нафтогаз» закуповує та закачує газ. Наразі є понад 18 мільярдів  кубів палива у підземних газосховищах.

«Тарифи цієї зими – абсолютно прогнозовані, й стрибків ціни на газ не буде. З травня 2021-го по травень 2022-го діє річний тариф на газ. Стосовно електрики, то з 1 жовтня знизиться тариф для тих, хто цього потребуєхто споживає до 250 кВт/год на місяць», – додав він.

Водночас у «Слузі Народу» нагадують: вартість опалення залежить виключно від керівництва громад. Завдяки реформі децентралізації саме очільники міств пливають на ціноутворення.

«Чи зростатиме ціназалежить від місцевих очільників кожного окремого міста. Це вже питання до їхніх господарських навичок. Завдяки децентралізації місцеві бюджети відчутно зросли, тому вартість опалення для населенняце особиста відповідальність місцевого керівництва», – заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Як зазначив, голова Хмельницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Сергій Мандзій, питання тарифів було болючим під час зустрічей з людьми, але народні депутати від «Слуги Народу» та Уряд зробили все для того, щоб тарифи залишились на тому ж рівні, як минулого року.

«Ми провели десятки зустрічей з жителями Хмельниччини й питання тарифів було найболючішим для людей, саме тому спільно з урядом наша команда зробила все для того, щоб зберегти ціну на газ і зменшити ціну на електроенергію», – сказав Сергій Мандзій.

За останні два роки вартість комунальних послуг із розрахунку на 1 особу, яка мешкає в однокімнатній квартирі площею 40 квадратних метрів, зростала лише на 200 гривень, зазначає заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук. А от найбільше платіжки зростали з 2014 по 2019 роки: майже на 1,5 тисячі гривень.

 

(За матеріалами пресслужби ПП «Слуга Народу»)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм