Конфіскованих тварин Мін’юст більше не продаватиме

Суспільство

Історія з продажем східноєвропейськоі вівчарки, конфіскованої у власника за рішенням Хмельницького міськрайонного суду, вийшла далеко за межі системи електронних торгів СЕТАМ Міністерства юстиції України.

На захист собаки стали природоохоронці та активісти. Як з’ясувалось, правила, які регулюють конфіскацію майна за рішенням суду, не передбачали жодних особливостей для ситуацій, коли конфісковувати доводилося диких або ж домашніх тварин (наприклад, за неналежне поводження з тваринами).

«Застосовувалася загальна процедура – конфісковану тварину виставляли на продаж на аукціоні.  Сенсу у такій «конфіскації» було вкрай мало. Часто тварину за копійки викуповував попередній власник (який з нею неналежно поводився до цього). А навіть якщо тварина діставалася комусь іншому, то критерієм відбору такого нового власника була лише готовність заплатити найбільшу суму. Про добробут тварини мова не йшла. Сьогодні ми проблему вирішили. Продажу диких та домашніх тварин через аукціони більше не буде», – зазначив міністр   юстиції Денис Малюська.

Зокрема, Кабінет Міністрів схвалив постанову Мін’юсту про внесення змін до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби.

Відтепер коти, собаки та інші домашні тварини будуть безоплатно передаватися притулкам для тварин або іншим установам для їх утримання.

Дикі тварини так само безоплатно будуть передаватися притулкам для тварин, зоологічним паркам, або іншим установам для утримання тварин.

Крім цього, постанова передбачає, що нереалізовані у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», сільськогосподарські тварини безоплатно передаються фізичним або юридичним особам відповідно до встановленого порядку.

До моменту схвалення цієї постанови, продажу на аукціоні очікували 3 леви, 6 ведмедів, кілька пітонів та собака. 


Дізнавайтеся новини першими на Телеграм

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм