Китайський інвестор купив дві бази відпочинку в рекреаційній зоні на Хмельниччині

Економіка

На майданчику “Prozzoro. Продажі” 22 та 23 вересня відбулись аукціони з реалізації майна табору праці й відпочинку “Збруч” та бази відпочинку-профілакторію “Перлина Поділля”. Власником обидвох комплексів є Хмельницька обласна рада. Розташовані вони на двох сусідніх земельних ділянках у мальовничому куточку на прибережжі річки Збруч на території Національного природного парку “Подільські Товтри” в Кам’янець-Подільському районі. Ці колишні бази відпочинку придбала фірма, кінцевим бенефіціаром якої є громадянин Китаю.

Зауважимо, що ці комплекси збудовані майже сорок років тому, потребують капітального ремонту, оскільки не використовувалися тривалий час. Хмельницька обласна рада намагалась продати їх ще минулого року. Однак, аукціони виявились невдалими — не було достатньо охочих придбати. Тож і “Збруч”, і “Перлину Поділля” виставили на продаж повторно цьогоріч, уже за зниженою вдвічі стартовою ціною.

Зокрема, 22 вересня першою “з молотка” пішла база відпочинку-профілакторію “Перлина Поділля”. Загальна площа його будівель і споруд (клуб, літні будиночки, вагончики, гаражі, столові) становить 832,8 квадратного метра. Територія має асфальтове покриття, спуск до річки з металевими сходами, є пірс.

Стартову ціну комплексу будівель було знижено з 3,8 мільйона гривень до 1,9 мільйона. Аукціон проводився за методом покрокового зниження стартової ціни.

В торгах взяв участь лише один учасник – ТОВ “Міжнародний центр “Століття”. Він і став переможцем із запропонованою ціною в 1,88 мільйона гривень.

Наступного дня, 23 вересня, відбувся аукціон з продажу табору праці й відпочинку “Збруч”. Цю нерухомість обласна рада також виставила на торги повторно, знизивши стартову ціну з 3,89 мільйона до 1,94 мільйона гривень.

Комплекс будівель і споруд (спальний корпус, літні будиночки, столова, гараж) має загальну площу 832,9 квадратного метра. Сполучений з найближчим селом Гусятин асфальтною дорогою з підведеними комунікаціями (лінією електропередач, газо- та водопроводом).

І знову, єдиним учасником торгів, а відтак і переможцем, став ТОВ “Міжнародний центр “Століття”, який запропонував за цей лот 1,48 мільйона гривень. Наразі за обома аукціонами очікується опублікування протоколів для подальшого підписання договорів.

Згідно з даними аналітичної системи “YouControl”, товариство “Міжнародний центр “Століття” зареєстровано на Житомирщині. Основним видом діяльності є вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Кінцевим бенефіціарним власником записаний Дуан Сяо Пен, громадянин Китаю, співзасновник ГО “Китайська діаспора в Україні” та ГО “Об’єднання громадян Китаю, які проживають в Україні”. Крім цього, він ще має в Україні чотири фірми, серед яких ресторанний бізнес, виробництво продукції із пластмас, торгівля хімічними продуктами.

Нагадаємо, у Хмельницькому за 61 мільйон гривень продали будівлю колишнього російського банку.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм