Лікарня Кам’янця-Подільського переплатила за медобладнання: кошти повернути зобов’язала прокуратура

Економіка

Прокурори Хмельниччини відреагували на факт незаконних витрат бюджетних коштів під час закупівлі медичного обладнання для надання допомоги пацієнтам із коронавірусним захворюванням.

Чинним законодавством встановлено додаткові соціальні та економічні гарантії, спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби СОVID-19 та визначено перелік товарів, ввезення яких на митну територію України звільняється від сплати мита та від оподаткування податком на додану вартість.

До цього переліку входять і системи моніторингу фізіологічних показників одного пацієнта або так звані монітори пацієнта, закуплені Кам’янець-Подільською міською лікарнею у квітні минулого року. Загальна вартість предмету закупівлі складала 268 тисяч гривень.

Водночас Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою встановлено, що до ціни цього обладнання  неправомірно включено податок на додану вартість на  суму більше 17,5 тисячі гривень.

«Це призвело до зайвих витрат замовника та незаконних витрат бюджетних коштів», – зазначили у відомстві.

Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, місцевою прокуратурою заявлено позов про стягнення коштів на користь Кам’янець-Подільської міської лікарні. Позов задоволено у повному обсязі. За рішенням господарського суду зайво сплачені кошти під час закупівлі засобів медичного призначення підлягають стягненню на користь закладу охорони здоров’я.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм