Лісівники Хмельниччини перевиконали план «мільярду дерев Зеленського»

Екологія

Від початку цьогорічної лісокультурної кампанії на Хмельниччині в рамках президентської програми “Зелена країна” висаджено понад 2 мільйони 94 тисячі дерев. З них близько 950 тисяч сіянців і саджанців хвойних та понад 1 мільйон 114 тисяч – листяних порід.

За інформацією Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, план весни з посадки виконали всі 10 лісогосподарських підприємств, які в підпорядкуванні управління. Крім того, лісгоспам вдалося посадити більше, ніж передбачалося. У відсотках це: Старокостянтинівське ЛГ – 193,6%,  Ярмолинецьке ЛГ – 153,6%, Ізяславське ЛГ – 153%, Славутське ЛГ – 132,9% та Хмельницьке ЛМГ – 132%.

Всього заліснено площу 430 гектарів. З них 85 гектарів становить лісорозведення, тобто створення нових лісів на землях, де вони раніше не росли. Також доповнено минулорічні лісові культури на площі 483,5 гектара”, – йдеться в інформації ОУЛМГ.

Також лісогосподарські підприємства області вже дбають про підготовку до садіння лісів у 2023 році. На розсадниках тривають роботи з посіву лісоутворюючих порід. Поки засіяно понад 2 гектари. На Хмельницькому лісовому селекційно-насіннєвому комплексі з вирощування сіянців із закритою кореневою системою уже висіяли майже пів мільйона посадкових місць хвойних, наразі триває посів насіння дуба звичайного.

Нагадаємо, президентський екопроєкт «Зелена країна» стартував улітку минулого року. У межах проєкту впродовж 10-ти років планується створити 1 мільйон гектарів лісів, а в перші три роки висадити 1 мільярд дерев. До озелення на Хмельниччині охоче залучаються й вимушено переселені особи та народні артисти.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм