Майже пів тисячі медикам Хмельниччини нараховано 5 млн грн «ковідної» компенсації, – ОДА

Здоров‘я


На Хмельниччині 802 випадки гострого професійного захворювання на COVID-19 визнано такими, що пов’язані із виробництвом. Серед них 14 випадків – зі смертельним наслідком.

Про це сьогодні, 10 листопада, на брифінгу повідомив голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій (на фото).

За його словами, загалом завершено розслідування 1 877 таких випадків,  з них 1 075 визнано такими, що не пов’язані із виробництвом.

Сергій Гамалій зауважив, що професійне захворювання медичних та інших працівників на коронавірус передбачає розширений перелік страхових гарантій від Фонду соціального страхування.  А компенсація втраченого доходу за час лікування фінансується Фондом соцстраху як одноразова допомога за кошти державного бюджету в разі смерті медика або у разі встановлення інвалідності, в разі встановлення стійкої втрати працездатності.

«Ось маю такі дані: протягом січня-серпня поточного року Фонд соціального страхування в області прийняв 637 листків непрацездатності, виданих у випадку гострого профзахворювання медиків на COVID-19. Компенсацію втраченого заробітку отримав 451 медичний працівник (за хворобу, пов’язану з виробництвом). А загалом допомоги нараховано на суму 4,96 мільйона гривень», – сказав очільник ОДА.

Додав, що крім цього, фінансується майже 20 видів медичних і соціальних допомог, наприклад, лікування та медична реабілітація, санаторно-курортне лікування із визначеною періодичністю для медпрацівників, яким встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність.

Нагадаємо, Сергій Гамалій повідомив, що Хмельниччина щоденно потребує не менше 15 тонн медичного кисню.

(За матеріалами Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм