Майже половина досліджених кліщів на Хмельниччині заражена бореліями

Здоров‘я

Щороку з квітня до червня та з серпня до жовтня зростає інтенсивність іксодових кліщів. Вони можуть переносити збудників небезпечних для людей і тварин захворювань, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Майже половина досліджених на Хмельниччині кліщів інфіковані. Від них цьогоріч постраждали вже 32 жителі області.

Про це повідомили у Хмельницькому обласному центрі контролю і профілактики хвороб.

Фахівці станом на 5 червня дослідили 139 кліщів. Із них 60 інфіковані бореліями, тобто були носіями кліщового бореліозу (хвороби Лайма). За такий же період минулого року жителі регіону принесли на дослідження 205 кліщів, 55 із яких були “позитивними”.

За даними установи, із початку року на Хмельниччині зафіксовано захворювання на бореліоз у 32 осіб, в тому числі двох дітей. Торік інфікованих кліщами було 35, серед них — 6 дітей. А загалом торік у Хмельницькій області зареєстровано 213 випадків інфікування хворобою Лайма, 27 випадків – серед дітей.

Якщо вас вкусив кліщ, необхідно якнайшвидше здати його на аналіз до лабораторії. Це допоможе визначити, чи була комаха інфікована, і якщо так — вчасно розпочати лікування. Адже укус інфікованого бореліями кліща може призвести до жахливих наслідків для організму. Зокрема, це може позначитися на роботі серцево-судинної, нервової системи, опорно-рухового апарату”, – наголосили в центрі контролю та профілактики хвороб.

Здати кліщів на дослідження можна у лабораторії особливо-небезпечних інфекцій за адресою: м. Хмельницький, вул. Храновського, 12. Вартість дослідження — 261 гривня 88 копійок. Результат буде готовий протягом доби. 

Як уберегтися від кліщів і алгоритм дій у разі їх виявлення на тілі — читайте в окремому матеріалі. 

Нагадаємо, парки та сквери в Хмельницькому обробляли від кліщів

ТЕМИ: ЗДОРОВ’Я

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook