Мер Хмельницького пригрозив судом компанії «Укргазвидобування»

Інфраструктура


Хмельницький міський голова Олександр Симчишин має намір судитися із  компанією «Укргазвидобування», якщо це державне акціонерне товариство відмовиться напряму продавати блакитне паливо місцевим теплопостачальникам.

Про це він сьогодні, 3 серпня, заявив під час брифінгу.

За словами міського голови, він та очільники двох хмельницьких теплопостачальних підприємств – «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західних тепломереж» –  уже звернулися з листом до «Укргазвидобування».

Пропонують, щоби компанія без посередників продавала їм газ. Готові укласти прямі договори, адже, як каже мер, ринок газу, який діє в Україні з 20 травня, дозволяє це зробити.

«Місто готове до нового опалювального сезону на понад 80%. Технічно подати тепло готові хоч 1 вересня. Але скільки це буде коштувати — досі не зрозуміло. Бо не відомо, якою буде ціна на газ для теплопостачальних підприємств», – сказав Олександр Симчишин.

Зараз же «Укргазвидобування» продає видобутий газ «Нафтогазу України». А той, у свою чергу, через посередника «Нафтогаз Трейдинг» продає блакитне паливо теплопостачальним підприємствам.

Відтак для бюджетних установ міста вартість газу для підігріву води становить 13 000 гривень. І ця ціна, на думку Олександра Симчишина, може зрости ще на 5 000, зважаючи на ті розрахунки, які отримали школи Хмельницької тергромади, що планували придбати газ для котелень.

«Це – газ власного видобутку. За оцінками експертів, його собівартість на рівні 3 600-4 000 гривень за тисячу кубометрів. Ми готові купувати газ українського виробництва. Беремо собівартість, плюс, відповідно, заробіток державного підприємства, і за ціною 4 500 гривень приблизно з великим задоволенням готові купувати газ українського виробництва в українського підприємства «Укргазвидобування», — наголосив   Олександр Симчишин.

Каже, у разі відмови  «Укргазвидобування», міськрада позиватиметься до компанії, аби через суд зобов’язати її укласти прямі договори з теплопостачальними підприємствами Хмельницького, і в результаті – купувати газ дешевше.

«Тоді ніякого підвищення тарифів однозначно не буде, тоді наші теплопостачальні підприємства зможуть якісно іти в опалювальний сезон і продовжувати ремонти, й мати нормальні умови для господарювання», – зауважив мер.

Додав, що таку ж пропозицію про прямі договори подавало «Київтеплоенерго». Отримавши від «Укргазвидобування» негативну відповідь, столичні колеги вже подали до суду.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм