Мер Хмельницького пригрозив вилучати квартири через спекуляцію з орендою

Інфраструктура

У Хмельницькому за останніх два тижні різко зросли ціни на оренду житла.  Квартиру, яка до війни коштувала 5 тисяч гривень в місяць, наразі здають за 22 тисячі. На такі випадки місцева влада реагуватиме жорстко.

Про це у відеозверненні повідомив міський голова Олександр Симчишин. За його словами, на фоні статусу надзвичайно гостинного міста неприпустимо, аби окремі особи псували таку репутацію перед вимушеними переселенцями.

«Хтось вирішив заробити на війні і величезному попиті, на біженцях, які рятуються з міст, що взяли на себе удар першими? Попереджаю всіх, що в подібних випадках будуть застосовуватися заходи, відповідно до правового режиму воєнного стану… Ми знайдемо сили, аби не допустити спекуляції. Скористаємось львівським досвідом і будемо опубліковувати такі факти з адресами і прізвищами власників житла. Хай хмельничани знають і таких «героїв»,  – сказав мер.

Він зауважив, що особисто звертатиметься до військової адміністрації, аби нерухомість вилучали в недобросовісних орендодавців для потреб війська.

«Будемо поселяти туди біженців чи військових, або ж влаштовувати волонтерські центри. Я особисто підписуватиму відповідні листи на керівництво військової адміністрації, допоки люди не зрозуміють, що на війні не можна заробляти. Усі несуть втрати», – наголосив Олександр Симчишин.

Наразі в межах Хмельницької міської тергромади живуть понад 22 тисячі переселенців, більше 102 тисяч зупинялися тут від доби до трьох.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм