Міський голова Хмельницького спільно з мерами інших міст вимагають справедливої ціни на газ

Економіка

Напередодні, 8 вересня, в столиці відбулося засідання Правління Асоціації міст України. Обговорювали проблемні питання, пов’язані із подорожчанням газу для населення та бюджетної сфери. Хмельниччину представляв голова регіонального відділення АМУ, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

За підсумками засідання, АМУ звернулася до Президента, уряду та парламенту щодо забезпечення початку і сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 років.

«Наближається опалювальний сезон, в якому ціна газу збільшується з 4 до 7,6 гривні для населення та з 7 до 20 гривень за кубометр для бюджетної сфери. До цього ще додається вартість розподілу газу та інші витрати», – йдеться в заяві АМУ.

Голова Хмельницького регіонального відділення АМУ Олександр Симчишин, коментуючи захід на своїй сторінці у Facebook, написав:

«Головне питання: готовність до опалювального сезону. Головна проблема: космічні ціни на газ для теплопостачальних підприємств, бюджетних установ і тд, що ставить під сумнів нормальну життєдіяльність міст».

За словами голови мера Києва, голови АМУ Віталія Кличка, всі розуміють, що у людей немає коштів, аби оплачувати такі високі тарифи. А їх збереження на рівні минулого опалювального сезону для населення та бюджетної сфери потребуватиме від органів місцевого самоврядування додатково величезну суму – 25 мільярдів гривень.

Тож в Асоціації міст України вважають, що для упередження зриву опалювального сезону 2021-2022 року, необхідно:
1. Негайно відновити можливість теплопостачання та гарячого водопостачання в 59 громадах, розблокувавши рахунки підприємств, арештовані через заборгованість по сплаті за природний газ та його розподіл.

2. Усунути дискримінаційні норми в договорах на постачання природного газу. А саме: терміни оплати за спожитий природний газ повинні співпадати з термінами оплати населенням за послуги теплопостачання (виключити передоплату/авансові платежі); розмір штрафних санкцій для підприємств теплопостачання повинен відповідати розміру штрафних санкцій для населення; не застосовувати штрафні санкції на заборгованість за природний газ, яка склалася у зв’язку з неоплатою населенням послуг за теплопостачання; визначити цільове призначення та обсяги природного газу за категоріями споживачів; виключити вимогу про банківські гарантії або договірне списання коштів.

3.  Зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ до кінця опалювального сезону на рівні 11,2 гривні за 1 кубометр (щоби забезпечити безперебійне теплопостачання, зокрема, лікарень, шкіл, дитячих садочків та інших об’єктів соціальної сфери).

4. Для збереження діючих нині тарифів на теплопостачання та гаряче водопостачання громадам потрібні наступні компенсатори:
– збільшення нормативів зарахування ПДФО до бюджетів місцевого самоврядування на 5%;
– зменшення обсягів реверсної дотації до 20% та збільшення базової дотації до 100%;
– додаткова цільова субвенція на ремонт вулиць та доріг у громадах в обсязі 10 мільярдів гривень;
– спрямування громадам 50% коштів ДФРР, збільшивши його обсяг до 3% від загального фонду Держбюджету.

5. Спрямувати субвенцію з Держбюджету місцевим бюджетам на погашення різниці в тарифах за період 2016-2021 роки в обсязі 37 мільярдів гривень.

В АМУ підкреслили, що компенсація місцевим бюджетам має бути справедливою для усіх громад – не «бартером», а грошима.

Нагадаємо, мер Хмельницького пригрозив судом компанії «Укргазвидобування».

(За матеріалами Асоціації міст України)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм