Митрополиту, який не втримав собор у Хмельницькому, УПЦ знайшла нову посаду

Духовність

Колишнього керуючого Хмельницькою єпархією УПЦ (МП) Антонія (Фіалко) призначено митрополитом Макарівським, вікарієм Київської Митрополії.

Рішення про це ухвалив Священний Синод Української православної церкви (МП) сьогодні, 23 травня.

Нагадаємо, у квітні 2023 року Антоній (Фіалко) заявив, що не проти би перейти до Православної церкви України. Це сталося після інциденту у Свято-Покровському соборі у Хмельницькому. 

Тоді служитель собору побив українського добровольця, який сказав під час богослужіння: “Скільки ще людей має загинути, аби ви перестали ходити до московського патріархату!”. Після масового обурення рішенням громади храм перейшов до ПЦУ. Митрополит Антоній сам передав ключі від цього храму священику ПЦУ та навіть засудив вчинок свого підлеглого. А наступного дня у дистанційному режимі Синод УПЦ (МП) під головуванням Онуфрія звільнив митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія від керування Хмельницькою єпархією та “почислив його на спокій”.

Згодом новим керуючим Хмельницькою єпархією призначив архієпископа Баришівського Віктора (Коцабу), який до цього був вікарієм Київської Митрополії.

Додамо, що 76-річний митрополит Антоній (справжнє ім`я Фіалко Василь Іванович) родом із Київщини і є одним із найстарших єпископів московського патріархату в Україні. У 1993 році був призначений єпископом Хмельницьким і Шепетівським, а в 2007 у зв’язку із поділом Хмельницької єпархії УПЦ (МП) набув титулу митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського, ним служив аж до квітня 2023-го.

Митрополит Антоній (Фіалко): фото з відкритих джерел

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм