На 74 млн грн перевиконано бюджет Хмельниччини: куди спрямують гроші (ФОТО)

Економіка

На пленарному засіданні шостої сесії Хмельницької обласної ради, яке відбулося вчора, 15 вересня, прийнято 67 рішень з різних галузей життєдіяльності краю. В тому числі схвалено зміни до цьогорічного обласного бюджету, перевиконання дохідної частини якого становить 74,2 мільйона гривень.

Тож враховуючи такі збільшення доходів бюджету краю, депутати без обговорення, як зазначають в облраді, проголосували за зміни у головному фінансовому документі Хмельниччини, перерозподіливши кошти на нагальні потреби. 

Понад 32,5 мільйона гривень спрямують на оплату закладами охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту комунальних послуг та енергоносіїв, у зв’язку зі суттєвим ростом тарифів.

Майже 30 мільйонів гривень – на закупівлю вкрай необхідного сучасного медичного устаткування для лікувальних закладів. Зокрема, на придбання  лінійного прискорювача для КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр»,  мобільного рентгендіагностичного комплексу для КНП «Хмельницький серцево-судинний центр», обладнання для відділення анестезіології та інтенсивної терапії Хмельницької обласної дитячої лікарні, а також на закупівлю дороговартісних медичних препаратів.

8 мільйонів гривень – на реконструкцію системи киснепостачання КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня». Заклад функціонує на 275 ліжок, з них розгорнуто для хворих на  COVID-19 – 120 ліжок (у разі ускладнення епідемічної ситуації на базі закладу можливо перепрофілювати ще 60 ліжок). Тож із метою безперебійного забезпечення киснем, є гостра необхідність в альтернативному джерелі його постачання.

Більше 5 мільйонів гривень – на вирішення питань соціального захисту населення. Зокрема, на надання одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування та малозахищеним верствам населення – 1 мільйон та 1,5 мільйона гривень відповідно.

2,5 мільйона гривень – на одноразові компенсаційні виплати за навчання учасників АТО та їх дітей, які здобувають освіту у приватних вищих навчальних закладах Хмельниччини.

Понад 16 мільйонів гривень – Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА на покращення матеріально-технічної бази та навчального процесу середніх та вищих освітніх закладів, а також на умовах співфінансування з субвенцією держбюджету на придбання шкільних автобусів в тергромади області.

Крім цього, депутати схвалили рішення «Про прогноз обласного бюджету Хмельницької області на 2022-2024 роки», який вперше було представлено на розгляд обласної ради. Відповідно до прогнозів, основу дохідної частини загального фонду бюджету традиційно складатимуть податкові надходження. Зокрема, понад 90% становитиме податок на доходи фізичних осіб.

А щодо видатків обласного бюджету, то їх фінансування на період до 2024 року здійснюватиметься в рамках жорсткої економії коштів.

Нагадаємо, наприкінці минулого року облрада прийняла бюджет Хмельниччини на 2021 рік: дохідна частина передбачала 2 мільярди 968 мільйонів гривень. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм