На Хмельниччині будівельній фірмі донарахували понад 30 млн грн податків

Економіка

Посадовці одного з будівельних підприємств Хмельниччини проігнорували вимоги податківців надати їм для перевірки первинні документи, які підтверджують господарську діяльність. Це й стало підставою для донарахування фірмі понад 30 мільйонів гривень податків та штрафних санкцій.

За інформацією ГУ ДПС в області, підприємство для перевірки не надало жодних документальних доказів підтвердження витрат та використання у господарській діяльності придбаних товарів, робіт і послуг на загальну суму майже 100 мільйонів гривень, за якими платником був сформований податковий кредит.

«Далі – більше. Керівники підприємства продовжили «гру у мовчанку» і у ході процедури заперечення акту перевірки та етапу адміністративного оскарження. Натомість вдалися до судових оскаржень дій податківців, у яких потерпіли фіаско», – зазначили в податковій службі.

Днями постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду залишено без змін рішення Хмельницького окружного адміністративного суду щодо відмови у задоволені адміністративного позову підприємства будівельної галузі до ГУ ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень на загальну суму понад 30 мільйонів гривень, винесених за наслідками документальної перевірки.

«Вирішуючи спір, судді дійшли до висновку, що документи, які надані позивачем під час розгляду справи, але при цьому не надавались контролюючому органу, не можуть братися до уваги судом в якості допустимих доказів в справі, оскільки не були покладені в основу оспорюваних податкових повідомлень-рішень», – додали в ДПС.

Як зазначають фахівці податкової служби, будівництво – це одна з галузей, де використовуються схеми мінімізації платежів. Саме тому на постійній основі проводиться її моніторинг з метою уникнення втрат бюджету та відпрацювання ризикових платників.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм