На Хмельниччині лікарня змушена позичати кисень: медики звернулися до Шмигаля

Здоров‘я


Цими вихідними у комунальному підприємстві «Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова» склалася критична ситуація з постачанням медичного кисню, який є життєвонеобхідним при наданні допомоги хворим на коронавірусну хворобу.

Про це повідомили у виконкомі Славутської міської територіальної громади.

«За добу іде наших 52 балони кисню: 36 балонів з реанімаційного відділення і 16 балонів з інфекційного. У суботу нам завезли 50 балонів, ще десяток – позичені в підприємців. Цього мало. Обіцяли з області ще завести. Там про нашу проблему знають. Надіюсь, протримаємось», – каже  керівник медзакладу Леонід Радзивілюк.

Наразі в міській лікарні перебуває  66 пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 15 з підозрою. Водночас 34 хворих потребують систематичної кисневої підтримки, з них 3 людини під’єднані до апаратів ШВЛ.

Отож штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Славутської територіальної громади оприлюднив відкрите звернення до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та  голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергія Гамалія.

«Впродовж декількох останніх днів централізоване постачання медичного кисню в лікарню відбувалось зі значними перебоями. Наразі ж кисню майже не залишилось, що створює реальну загрозу життю і здоров’ю людей, – йдеться у зверненні. – З метою уникнення загрози життю і здоров’ю пацієнтів Славутської міської лікарні хворих на коронавірусну інфекцію, просимо вашого невідкладно сприяння у вирішенні питання безперебійного централізованого забезпечення медичним киснем  КП «Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова».

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм